Wattson “Statik Savunmacı” Legend Rehberi

Anasayfa » Haberler » Wattson “Statik Savunmacı” Legend Rehberi
 Duyurular

WATTSON

Statik Savunmacı

Natalie “Wattson” Paquette, çoğu kişiden farklı bir nedenle olsa da, Apex Games’te tanıdık bir yüz. Oyunların baş elektrik mühendisinin kızı, ona yakın kalmak için el kitaplarını inceledi ve genç yaşta aradığını keşfetti. Bir an tamamen dikkati dağılmış ve ertesi gün aşırı odaklanmış olsa da, elektrik onu toprakladı -sıralı,öngörülebilir akış, dünyanın geri kalanının anlamadığı bir şekilde anlamlıydı.

Konuyla ilgili bulabileceği her kitabı yuttu ve sonunda o kadar yetenekli bir mühendis oldu ki, Apex Games’in Değiştirilmiş Muhafaza Halkasını inşa etmek için görevlendirildi. Ne yazık ki babası, ortaya çıktığı gün onu yalnız bırakarak vefat etti. En kötü anında bir grup rakip, onu arenaya onlarla birlikte savaşmaya  davet ederek her zaman bir evi olacağına dair güvence verdi. Şimdi, inşa edilmesine yardım ettiği arenada arkadaşlarıyla birlikte savaşıyor, gelen füzeleri yok ediyor, kalkanları yeniden dolduruyor, çitler oluşturuyor ve çok gürültülü kavgaları susturmak için pilonunu kullanıyor. Kimse arenayı Wattson’dan daha iyi bilemez – onu küçümseyen biri şoka girer. 🙂

Gerçek ismi :Natalie Paquette

Yaşı:22

Ana Gezegeni: Solace

Tactical Yeteneği: Perimeter Security

Wattson, 1 noktadan diğer 1 noktaya çit kurar bu çite değen düşmanlar hasar alır ve belirli bir süre sersemler. Çitler toplamda 12 adet kurulabilir 12 den sonra kurulan çitlerde ilk kurduğunuz 1. çit kırılır

1 tam dolumda 4 adet çit yuvası vardır ve 2 çit kurulur ondan sonra bekleme süresine girer. her bir çit yuvasının bekleme süresi 15 saniyedir.

Pasif Yeteneği: Spark of Genius

Wattson, yerde bulunan “Ultimate Accelarant”ları kullandığında ultisi direkt şarj olur ve wattson bu ulti doldurma aygıtını çantasındaki 1 bölmeye 2 adet alabilir.

Ultimate Yeteneği: Interception Pylon

Wattson,Sırtında taşıdığı Pylonu istediği yere kurar ve bu pylon gelen saldırıları yok eder.(Pylon tek tek yok ettiği için silah mermileri buna dahil değildir büyük hasarları yok eder Bombalar,gibraltar ultisi,Bangalore Ultisi,Caustic Ultisi,Fuse Ultisi,Bangalore Smoke’u,Revenant Slice’ı,Valkryie Füzeleri gibi)

Ayrıca Interception Pylon,Takım arkadaşlarının kalkanlarını yavaş yavaş şarj eder ve wattsonun Tactical Yeteneğini yani çitlerinide şarj eder. Wattson Pylon açıkken 12 tane çit yuvasıyla 6 adet çiti bekleme süresi olmadan  kurabilir. birleşmelerle bu sayı artar. Pylon 90 saniye sonra yok olur(ulti şarjı %50’ye geldiğinde)

ve wattson aynı anda 3 pylon kurabilir 3 den sonrasında ilk kurulan yok olur.

 

Taktikler:

Wattson,Caustic gibi kapalı alan uzmanıdır ama Causticten avantajlı olarak açık alandada iyidir. Yine kapalı alana oynamaya bakın ama açık alandada işyapabilecek bir legenddır. Çitlerinizin uzunluğu çok önemli özellikle açık alanda kuracaksanız çitleri uzatabildiğiniz kadar uzun kurun alan daraldığında düşmanların geçebileceğini düşündüğünüz yerlerede muhakkak kurun dağ araları gibi. Ultinizi kapalı alanda dışardan gelecek etkileri görebilecek şekilde koymanız çok önemlidir ultinizin önünde bir engel varsa o yönden gelecek bombaları ve yetenekleri görmeyecektir.

Tabiki bu demek değil ultinizi apaçık ortaya koyun(kapalı alandan bahsediyorum) yine düşmanların dışardan kırmasının zor olduğu ama yinede gelen hasarı görebilecek biryere koyun ki size avantaj sağlasın.

Eski bir Wattson main olarak size şunu söylemek istiyorum özellikle takımıma gelen wattson oyuncularını izliyorum ve gerçekten Ultimate Accelarant almıyorlar. Bu çok yanlış bir hareket çantanızda en az 2 tane Ultimate Acceleant olmalı wattson defansiv bir legend ve pylon kırıldığında ya da süresi bittiğinde oluşturdunuz kalenin kalbi yok demektir bombalar çitlerinizi yok eder ve put gibi kalırsınız ortada ultiniz sürekli hazırda beklemek zorunda wattsonun temelinde bu vardır. Ulti yoksa Wattson’da yoktur o kadar net söylüyorum. Ulti Şarj etme aygıtını muhakkak alıyoruz en az 2 tane bulundurmak zorundasınız eğer almak istemiyorsanız wattsonu boşuna oynamayın derim.

 

Çit konusuna gelelim çitler kalenin dış cephesini koruyan mükemmel şeylerdir. Çitler caustic gazı gibi değildir gaz rakipleri içeri sokmaz ama çitler kırıldığında rakipleri içeri sokabilir tabiki gazda kırılıyor ama yakın temasda gaz patlarsa kırılmıyor burda bu fark var çitler yakından kırılabilir. Bu yüzden giriş ve çıkışlara kurduğunuz çit yoğunluğu fazla olmalı aynı kapıdan geçecek 2 bilemedin 3 elektrik hattı olmalı( elektrik hattı dediğim çit)

 

Resimde gördüğünüz gibi çitler ne kadar karışıksa okadar ürkütücü ve okadar güçlü olurlar çitlerinizi bu şekilde yapmak takımınıza ve size avantaj,düşmana ise eziyete çektirir. Wattsonun yetenekleri birbirini tamamlar pyloni çitleri ve sizi korur çitler sizi ve pylonu korur. Pylon olmazsa çitlere elveda diyebilirsiniz . Dediğim gibi bombalar çitlerin zayıf noktası bu yüzden ultimate accelearnt almayı unutmuyoruz. 🙂

 

Bugünkü yazımızın sonuna geldik eski wattson main olarak önemli ipuçları vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın