WARZONE SEZON 2 GÜNCELLEMESİ DETAYLARI

Anasayfa » Haberler » WARZONE SEZON 2 GÜNCELLEMESİ DETAYLARI
 Duyurular

Bir varmış bir yokmuş sezon 1 bir anda ef puff olmuş, olsaydı keşke! BİR BİTMEDİ YA bir bitmedi! Aylardır güncelleme bekliyoruz, adamlar nasıl bir Noel tatili geçiriyorsa buzlu martinisini içerken o 15 günlük tatilde sunucuda banlanmayan adam kalmadı. Bir yanda çalışanlarına küfürler yağdıran oyuncu kitlesi diğer yanda şampanyasını patlatıp club club kadın huntlayan oyun çalışanları, deeeeerken geldik yinede 1. sezonun son günlerine… Kimimiz sevdi Warzone 2.0 ‘ı kimimiz ise WZ 1 daha iyiydi deyip Caldera oynamaya çalıştı ama baktı ki Caldera 1.5 saate oyun buluyor, adam yok oyunda. S♥♥e s♥♥e  geldi Warzone 2 ‘ye. İstediğimizi söyleyebiliriz, şahsen kimsenin memnun olduğunu sanmıyorum Warzone 2 ‘nin şuanki durumundan fakat ne söylesek de başka bir rakibi olmadığı için bu oyunu her türlü oynayacağız. O zaman konuyu çok uzatmadan başlayalım bizi 2. sezon da neler bekliyor…

Çökmeler , Hatalar Ve Sağlamlık

Tüm platformlar ve oyunlarda daha az çökme dahil olmak üzere oyunlarımızın genel kararlılığını ve performansını iyileştirmeye kendimizi adadık.
Özet açıklama; Sorunu çözememişler hala sezon güncellemesine kadar bununla uğraşıyorlarmış. Yani oyununuzu çökelten sorun hala düzeltilme aşamasında ha bide adamışlar bir şeylere kendilerini. Bu da gösteriyor ki eğer bu sorunları sezon 2 güncellemesine kadar çözemezlerse bir sezon daha oyuncu istatistikleri olmayacak. Madem istatistikler yok ben 9 kd yim yalanım yok.

Ses

Verilerimiz, bazı PC Oyuncularının çıktı verdikleri kanal sayısındaki farklılıklar nedeniyle ses sorunları yaşıyor olabileceğini gösteriyor. PC’yi stereo çıkış bağlantısına zorlamak için bir seçenek ekledik; lütfen Windows ve oyun içi ses ayarlarının dinleme ortamınıza göre doğru ayarlandığından emin olun.
Özet açıklama; Arkadaşlar ayak sesleri vs. gibi şeyler boostlanmadı. Oyunun yazılımında yer alan bir ses filtresi varmış ve bu filtre bazen olur olduk yere diğer sesleri yazılımsal olarak baskıladığından dolayı ayak seslerini duyamadığımızı belirtmiş. Buraya tam anlatımını yazardım ama inanın benim kısa özetimden daha çok şey anlaşılıyor. Artık göreceğiz sezon güncellemesi gelince ayak sesi duyuyor muyuz duymuyor muyuz. Ümidim 2/10

Kullanıcı Arayüzü (UI)

Oyun içi menü falan filan değişiklikler yapmışlar meraklısına aşağıya bırakıyorum, bir görsel vb. bir şey paylaşılmamış. Ya arkadaş bak şimdiden söylüyorum güncelleme boyu bir kere Shadow-Ban olayına değinilmemiş. Hala insanlar banlanıyor falan anlamıyorum bunlar da bu sene genel müdürünü mü seçecekler ana sorunları görmezden gelip, Kullanıcı Arayüzü gibi saçma şeylere değiniyorlar. Abuk subuk….
  • Oyun içi menülerin genel akışını iyileştirmek için Sezon 02’ye bir dizi UI/UX güncellemesi geliyor. Bu güncellemeler şunları içerir:
  • Camo menüsünün iyileştirilmiş gezinmesi ve organizasyonu
  • Geliştirilmiş kanal değiştirme ve oyuncu sesini kısma (mute) dahil olmak üzere daha gösterişli Sosyal sekmesi
  • Yeni “Yeni Skin Paketleri – New Bundle” ekranı Battlepass, My Bundles ve Store’dan öğeleri hızlı bir şekilde donatın
  • Store ve Gunsmith’te retikül önizlemeleri Gunsmith’te ek engelleme mantığının netliği iyileştirildi
Ve daha birçok hata düzeltmesi Ayrıca yakın zamanda geri yüklenen bir düzeltmeyi kullanıma sunduk:
Menüdeki Son Oyuncuların mevcut durumu. Şöyle işte bir önceki maçınızdaki oyuncuları gördüğünüz ekranda, o oyuncular şuan oynuyor mu gibi şeyleri göreceksiniz. Arkadaşların durum yenilemesi. Bu da aynı arkadaşlarınız şuan maçta mı ne yapıyor gibi bilgileri yer alacak. Bu değişikliklerle ilgili daha fazla ayrıntı ve daha fazlası Sezon 02 Yama Notlarımızda yer alacaktır.

Silah dengelemesi

Silah dengelemelerini yapacaklarını söylemişler fakat henüz dengelemeleri yayınlamadılar büyük ihtimal son günlere bırakıyorlar bu işi diye düşünüyorum… İleride bir yama notları daha paylaşırlar orada yer alır.

Zannetmiyorum ki birinizin bile başına gelmediği olmadı, Gulag taki yanına gelen “Düşman” takım arkadaşınızın AFK olma olayı veya bottan 2 kod daha zeki bir varlık olma ihtimali. Yani bu 2v2 Gulag sistemini oyuna eklemeden önce bunun olabileceğini düşünmek hiç zor olmasa gerekirdiiii işte bu yüzden bunu düşünen herif şirketten kovuldu. Demek isterdim hayır hepsi aynı ekip devam ediyor fakat böyle uçuk kaçık fantastik düşünen insanlara da ihtiyacı var Oyun Dünyasının, bunlardan örnek alıp haaa tamam böyle bir şey yapmayalım diyorlar.

GULAG 1v1 GERİ DÖNÜYOR

Gulag bire bir karşılaşmanın geri dönmesiyle birlikte Jail de kalkıyor. Onun yerine şöyle bir şey eklemişler; Orjinal Warzone ‘daki Overtime Mekaniği ve Bayrak Kontrol noktasını getirmişler. Ve ayriyetten şuan yapmamışlar fakat ilerleyen dönemlerde 1v1 Gulag için bir yeni harita yapacaklarını söylediler. Yani mevcut Gulag haritası açıkçası baya büyük kaç kere adam benden kaçtı kaçtı… Süre bitti de kaybettik ikimizde. Bu harita 1v1 karşılaşmalar için çok büyük görünüyor.

KARŞILAŞMA SİLAHLARI VE ITEM DEĞİŞİKLİKLERİ

Gulagtaki karşılaşmalara başlarken var olan silahlarda değişiklik yapıldı. Saldırı Tüfekleri (Assault Rifles), Makineli Tüfekler (Submachine Guns) ve Hafif Makineli Tüfekleri (Light Machine Guns) içerecek. Tabancalar ikinci silahlar olarak kalmaya devam ederken Shotgunlar silah listesinden çıkarıldı.  Bunlar öldüğünüz alanın sayısına bağlı olarak değişiyor. Mesela birinci alanda ölürseniz Hafif makineli tüfekler ile karşılaşma yapacaksınız ama 3. alanda ölürseniz Saldırı Tüfekleri ile karşılaşmaya başlayacaksınız. Tabi haritadaki itemler de değişti fakat bununla ilgili bir bilgi yok.

GULAG PARA ÖDÜLLERİ

Arenadan galip ayrılan oyuncular için verilen nakit ödülü artırıldı. Bu sayede oyuna geri dönen oyuncular için daha gelişmiş bir başlangıç sağlamaları amaçlanmış. Ayriyetten Gulagta gezinmeyi seven oyuncular için, haritada rastgele yerlerinde paralar spawn olacak bu sayede Gulagta kaldığınız süre boyunca parada kasabilirsiniz. Bak bu iyi afferin size taş atmayın para atın.

Gulag’daki nakit değişikliklerine ek olarak, Battle Royale ekonomisini de değiştirmişler. Görevlerden alınan paralarda küçük bir azaltma yapıp, yerden ve bu market kasalarında yer alan paraları artırmışlar. Yerde topladığınız en düşük para birimi 100$ iken artık 800$, kasalarda ise 500$ olacaktır.

Buna ek olarak Konteynırlar, Stronghold’daki Beyaz kutulardan ve Supply Boxlardan para çıkabilir fakat artık normal kutulardan veya efsanevi şu turuncu kutulardan para çıkmayacaktır.

ÇANTA SEVİYELERİ KALKIYOR!

Artık Medium/Large çantalar oyunda olmayacak. Tep tip olan normal çantalar yer alacak. Birisini öldürdüğünüzde iste çantadan lootlayamayacaksınız çünkü tüm itemler yere dökülecek. Bu sistemin oyunun aksiyonunu daha dengeli ve hızlı tutacağını düşünmüşler. 5-6 tane skill çantanıza alıp ortalıkta katliam yapmanızı istemiyorlarmış.

ÖZELLEŞTİRİLMİŞ PERK SİSTEMİ

2. sezon ile birlikte artık Özelleştirilebilir Perk sistemide geliyor. Bu sayede oyundaki avantajlar, donımlar ve taktiklerde baya bir gelişecektir. Bunu dengeli şekilde yapmaya çalışıyorlarmış işte şunu ekledin bunu ekleyemezsin gibi gibi. Bakalım, bu gerçekten çok iyi bir haber artık Loadout yaparken Perk te yapacak olmamız oyundaki oyuncuları baya bir donanım yapmaya, yaratıcı olmaya itecektir.

LOADOUT DEĞİŞİKLİKLERİ

Birincil silah satın alma fiyatlarında düşüş yapılmış fakat bunun yanında Loadout kısmında güzel değişiklikler var. Squad , Trio gibi gruplarda Loadout satın alımı fiyatı biraz düşürülmüş. Önemli bir değişiklikte; Çok nadir olsa da Loadout indirme itemi Al Mazrah’ta lootlarda yer alacak, yani yeden veya kutular gibi yerlerden Loadout çağırma itemi çıkabilecek fakat dediğim gibi çok düşük ihtimalle. Loadout Dropları ise ikinci ve beçinci alanda yer alacaktır.

Artık Battle Royale’de herkes 3 seviye Plate Vest’e sahip olacaklar. Bu sebeple Plate Vestler lootlardan kaldırılmıştır. Bu oyundakilerin loota odaklanmalarını azaltacak ve çatışmalara daha hızlı girmelerini sağlayacaktır.

PALTE BASARKEN KOŞMA – HAREKETLİLİK

Oyuncular artık plate doldururken, normalde yaptığı gibi kapıları kırarak açabilecekler. Plate doldururkende hareket hızına biraz artış sağlamışlar. Ama bunu şöyle anlamayın, plate basarken koşabiliyoruz sanmayın. Sadece hızı artırıldı ve kapıları iterek ya da kırarak diyelim açabiliyorsunuz.

Buy Station’lar için noktalar eklenmiş düzenlenmiş ve bunlar için bir lokasyon oluşturulmuş. Bunun yanında güzel bir haber daha var, daha doğrusu değişiklik diyelim. Artık Loadout Çağırma İtemi satın alma merkezlerinde, işte marketlerde sınırsız olacak. Bu iyi!

Strongholdtaki lootlarda biraz değişiklik yapılacakmış, artacak mı ? azalacak mı ? belli değil. Fakat botların attığı anlamsız yüksek hasarın sonunda farkına varmışlar 😀 Yani yani yani af edersinde oyun geliştirici botlar senden daha iyi vuruyor bunu yeni mi anladın. Bu kodları girerken aaa lan ben çok kötü bir oyuncuyum ben bunlarla nasıl mücadele edeceğim demedin mi ? 3 HS atıyor ard arda 45 metredeki adama?! Bot lan bu… Bu botsa peki ya….. Neyse botlarin hasarı düşecekmiş bence kaldırın ne saçma salak bir şey ya.

 

Düşman Ayarı

01. Sezonda, DMZ’deki yapay zeka zorlayıcıydı, ancak zorluk artışı genellikle bazı oyuncuların bunalması nedeniyle dikti. 2. Sezonla birlikte, AI yumurtlama türlerini, AI yumurtlama sayısını ve AI’nın menzildeki doğruluğunu ve çok daha fazlasını ayarlamak için bir dizi denge değişikliği getirdik. Tüm bunlar, oyuncuların DMZ’deki düşman savaşçılara saygı duymasını gerektiren zorlu ama yönetilebilir bir oyun alanı sağlamalıdır.

 

Spawn Noktaları

Oynanış verilerine dayalı olarak geliştirilmiş erken maç deneyimi için Al Mazrah’daki bazı sızıntı noktalarını ayarlıyoruz. Takımınızın kendini izole edilmiş veya ganimet ve kontrat fırsatlarının olmadığı bir noktadan başlamak en iyi deneyim değildir. Bu ince ayarlar, mod genelinde yumurtlama noktalarını iyileştirmelidir.

 

Görev Zorluğu Ayarı

Veriler ve geri bildirimler, Fraksiyon Misyonu zorluk rampasının birçok Oyuncu için fazla agresif olduğunu ve zorlu ölçeğin nihayetinde Sezon 01’de ikinci Sigortalı Silah Yuvasının kilidini açmayı (tüm Kademe 3 Görevleri tamamlayarak) çok zorlaştırdığını güçlendirdi. Kademeler ilerledikçe Görevlerde zorluk derecesinin artması. Daha sonraki Kademe Görevleri, deneyimli Operatör için bile oldukça zorlayıcı olacaktır, ancak ek bir Sigortalı Yuvaya daha doğrudan erişimin tüm Oyuncular için daha iyi bir yol sağlayacağına inanıyoruz.

 

Oyun Çökmeleri – Hatalar

Sonuç olarak öğelerinizi ve Kaçak Silahlarınızı kaybederseniz, çökmelerin özellikle DMZ’de etkili olduğunu biliyoruz. Bu kilitlenmelerin ele alınması, Sezon 02 için bir önceliktir ve istikrarı artırmaya kararlıyız. Bu konuda daha fazla ayrıntı için bizi izlemeye devam edin.

 

Sezonsal Yenileme

Mevcut Faction görevi ilerlemenizin yenilenmesi ve bir envanter (Kaçak ve Anahtarlar) sıfırlama dahil olmak üzere, Sezon 02’ye yepyeni görevler geliyor. Yakında çıkacak bir blogda Sezon 02 öncesinde DMZ için bilinmesi gereken tüm bilgileri detaylandıracağız.

 

Konumlar

Sezon 02’ye gelen yeni Hariç Tutma Bölgesi ile oyuncular, DMZ’de konuşlanırken seçebilecekleri üçüncü bir seçeneğe sahip olacak. Fraksiyon Misyonu yenilemesi, Bina 21 de dahil olmak üzere sizi bu hedeflere gönderen yeni görevler sağlayacaktır. Size ve ekibinize önce sızma için hazırlanmanızı öneririz!

Ses (MP)

Önceki güncellemelerde belirtildiği gibi, ses kapatma sistemimizin bir türü, lansmandan sonra düzenli olarak Çok Oyunculu’da kapalı kaldı. Occlusion, şu anda Multiplayer’da hala mevcuttu, ancak daha yeni ve daha gelişmiş bir sistem değildi. Bu zamanı, kapatma sistemini test etmek ve yeniden uygulamakla geçirdik ve Sezon 02’nin lansmanıyla birlikte tekrar çevrimiçi olacağını bildirmekten mutluluk duyuyoruz.

 

Perk Dengeleme

Bonus avantajların, özellikle de Ghost Perk’ün zamanlaması hakkında çok sayıda geri bildirim duyduk. Bu ayrıcalığın konumunu değiştirmeyi düşündük, ancak bunun yetenek sisteminde ciddi bir dengesizlik yaratacağını düşündük. Sezon 02 için, bonus ve nihai avantajların kazanılma oranını güncelledik (bonus avantaj maliyetini %50 ve en yüksek değeri %25 azaltır). Bu ayarlama, Oyuncuların Ghost’u maçlarda daha erken almalarını sağlayacak ve bu da daha agresif bir şekilde mücadele etmek isteyen Oyuncuları daha iyi destekleyecektir.

 

Silah Dengeleme

Sezon 02 için yeni silahlarla birlikte gelen birkaç silah dengeleme değişikliğimiz var. Silah dengelemeyle ilgili tüm ayrıntılar, yaklaşan Sezon 02 lansmanı Yama Notlarında mevcut olacak. Önümüzdeki birkaç hafta içinde 2. Sezona gelecek beş yeni Silahı da açıklayacağız. Bizi izlemeye devam edin.

 

HARDCORE

Geçen hafta duyurulduğu gibi, Hardcore modu MWII’ye geri dönüyor . Hardcore, Tier 1 modunun yerini alacak. Hayranların bu favori franchise’ı Sezon 02’nin karışımına dahil edecekleri için heyecanlıyız.

 

Playlist

  • Sevgililer Günü çalma listelerimiz geri dönecek! Bizi izlemeye devam edin.
  • Önümüzdeki haftalarda Sezon 02’ye gelecek çok oyunculu modları detaylandıracağız.
  • Infinity Ward, ayda bir hafta, hayranların dönen bir havuzdan o haftanın oynatma listelerinden birine oy vermesi için bir Twitter Anketi oluşturacak.

 

RANK MAÇLARI

Geçen hafta, Treyarch ve Call of Duty League ve Infinity Ward ortaklığıyla gerçekleştirilen derin bir Çok Oyunculu deneyim olan Dereceli Oyun’un 2. Sezon’a geleceğini doğruladık. Dereceli haritalar, modlar ve daha fazlasıyla ilgili ayrıntılar lansmandan önce açıklanacak.

 

Normalde Sezon 2 için beklenen tarih ocak ayının ilk haftası olsa da bu durum 2 kere ertelenerek 15 Şubat tarihine kesinleştirildi. Sanki oyun çıkışını bekliyoruz adamlar update atarken bile erteleme yapıyor. Umarım bu yeni bir akıma yol açmaz online oyun camiasında.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın