APEX LEGENDS | Valkyrie Heirloom, Awakening & Gaiden Etkinliği Ve Daha Fazlası!

Anasayfa » Haberler » APEX LEGENDS | Valkyrie Heirloom, Awakening & Gaiden Etkinliği Ve Daha Fazlası!
 Duyurular
author image by admin | 0 Yorum | 2022-06-17

Merhaba! Son haftalarda çok fazla sızıntı veriler paylaşıldı, Bu nedenle üst üste gelen haberlerin üstüne, bu haberi toparladık. Biraz uzunca bir haber olacak, bu nedenle bu habere göz atmak biraz vaktinizi alabilir.. Fazla uzatmadan konuya girelim..

Apex Legends, Önümüzde yayınlayacağı 2 etkinlik ile birlikte, rank düzenlemeleri, 2 oyun modu, karakter düzeltmeleri ve oyun içi düzeltmeler ile birlikte yüklü bir düzenleme ile bizleri karşılıyor.

Haber ile alakalı Hızlı bir ön izleme tadında haber video’su mevcut. Bunu aşağıya ekliyorum. Fakat daha detaylı ve daha fazla bilgiyi yine haber yazısında bulabilirsiniz. “Bazı bilgiler video’da yer almıyor.”

Öncelikle Konu başlıklarını burada sıralayalım;

 • Awakening Collection Event — “21.06 – 05.07”
 • Valkyrie Heirloom — “21.06 – 05.07”
 • Lifeline Tower & Lifeline Buff — “21.06”
 • “Control” Oyun Modu — “21.06 – 05.07”
 • Rank Puan Düzenlemesi — “21.06”
 • Replicator Düzenlemesi — “21.06”
 • Ek Düzenlemeler — “21.06”
 • Gaiden Thematic Event — “19.07 – 02.08”
 • Bangalore Prestige Skin “19.07 – 02.08”
 • Armed & Dangerous Oyun Modu — “19.07 – 02.08”

Kabaca Başlıklar bu şekilde, Fazla beklemeden hemen ilk başlık ile başlayalım;

 

Awakening Collection Event

Awakenin Colleciton Etkinliği, 21 Haziran’da geliyor, ve bu etkinlik 5 Temmuz tarihine kadar bizlerle olacak, yani 2 hafta boyunca geçerli. Bu etkinlik ile birlikte 2 haftalık Görev listeleri bizimle olacak. Awakenin Collecion etkinliğinde yer alan ödülleri, günlük olarak gelen görevleri yaparak elde edebiliyoruz. Bir çok kişinin beklemiş olduğu Valkyrie Heirloom’da bu etkinlikte bizlerle olacak. Apex legends Wraith kunai Heirloom’undan sona tüm heriloomları etkinlikler ile önce satış yolu ile, sonrasında da heirloom Shards ile oyuncuların kazanabileceği bir yol uyguladı. Awakening Etkinliğinin Ödül listesine hızlı bir göz atalım;

Burada Etkinlik boyunca tüm ödülleri kazanabilmemiz için 5000 Etkinlik puanı kazanmamız gerekiyor. Puanları da daha önce bahsettiğim gibi, günlük gelen görevleri yaparak elde edebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra etkinliğin sağladığı Badge’lar mevcut, bunların kazanımı da belli bir istatistiğe göre oluyor, hemen aşağıda hem badge istatistiklerini, hemde etkinlik ödüllerini daha iyi görebileceğiniz görselleri ekliyorum.

 • Top Rated Badge’i : 30k puan, kontrol modunda kazanıldığında
 • Lights out Badge’i : 100 knock, BR modunda sağlandığında
 • Smack Down Badge’i : 10k damage, BR modunda kazanıldığında
 • Master Badge’i : üstte yer alan tüm badgeleri elde ettiğinde

 

Bütün bunların yanı sıra, Store’a göz atalım. Etkinlik ile gelecek olan Mağaza öğeleri ve Bu öğelerin tamamını “24 tanesinin tamamını” satın aldığınızda gelecek olan Valkyrie Heirloom’una göz atalım. Bu öğelerin tamamını tek tek satın almak için toplamda 33.600 AC harcamanız gerekmektedir. Hesap ise, 12 Adet Legendary, 12 adet Epic skinden oluşmakta. Bunun yanı sıra Event Pack’de yer alıyor.

Legendary Skin’ler “1800 AC veya 2400 Material Craft”

Epic Skin’ler “1000 AC veya 800 Material Craft”

Event Pack 700 AC

Skinlerin Tamamını Apex Coin ile satın almak istediğiniz taktirde 33.600 AC harcamanız gerekecektir. Event Pack aldığınız taktirde, her bir Event Pack’de en az 1 Event Skini çıkmaktadır. Tüm bu skinlere Event Pack ile sahip olmak istediğiniz taktirde En fazla 24 Event Pack almanız gerekecektir. Bu durumda da 700 x 24 :  16.800 AC harcamanız gerekmektedir. Tüm bu skinlere sahip olduğunuz taktirde Valkyrie’nin Suzaku Heirloom’una sahip olabiliyorsunuz. Etkinlik mağazasında yer alan tüm itemlerin ön izlemesini, aşağıya ekliyorum.

Bunun yanı sıra, Etkinliğe özel sepksiyal market öğeleri de bulunmakta Bu öğeler Haziran 21-28 ve Haziran 28- Ağustos 5 Şeklinde güncellenecek. Bu ürünleri de aşağıda yer alan görselden inceleyebilirsiniz. Ayrıca Collection Etkinliğinde yer alan Legendary skinler için bir benzerlik söz konusu, sanki silahlar ve karakterler bir biri ile set gibi. Bunların kıyaslamasını da aşağıya ekliyorum.

Valkyrie Suzaku Heirloom

Bütün bunlar bir yana, Valkyrie’nin Suzakunun bu etkinlikle birlikte geldiğini söylemişim. Heirloom’una göz atmayı unutmayalım. Heriloom’un oyun içinden izlenimine göz atabileceğiniz video’yu aşağıya bırakıyorum.

Valkyrie Suzaku ile alakalı geçmiş haberlerde de bahsetmiştik. Zaten heirloom hakkında bir çok detay paylaşıldı, bu nedenle heirloom üzerinde fazla durmadan diğer konu başlığına geçiyorum.

Lifeline Tower & Lifeline Buff

Lifeline Tower yani Lifeline bölgesi, önceki haberde de bahsettiğimiz gibi Olympus haritasında Clinic diye adlandırılan bir bölge olarak geliyor. Bölgenin tarifi için bir görsel bırakıyorum aşağıya. Bu bölge ve Lifeline için Buff yine Awakening etkinliği ile birlikte geliyor.

Lifeline bölgesini tanımlayacak olursak, bölgede 1 adet respawn beacon, 1 adet Heal DOC, 1 adet Care Package Pisti yer alıyor. Bunlardan kısaca söz etmek gerekirse, Bölgenin üst katında yer alan iç orta bölgede bir Respawn Beacon bizi karşılıyor. Alt katında ise, daha önceki haberde de paylaştığımız gibi Büyük bir Heal DOC yer alıyor.

Bu DOC. bir nevi charge tower’lar gibi, içerisine giren oyuncuların canı eğer eksik ise çok hızlı bir biçimde dolduruyor. Fakat bu DOC. un bir şarj’ı bulunuyor, bu şarj bittikten sonra kendini şarj etmesi biraz zaman alabiliyor. Bu zaman konusunda net bir bilgim şu an için yok.

Lifeline Tower’in arkasında “yani harita sınırı tarafında” ise bir Care Package iniş pisti bulunuyor. Bu oyuncuların Care Package çağrımasına olanak sağlıyor fakat bu oyun boyunca sadece 1 defa kullanılabiliyor. Care Package rengi her ne kadar kırmızı – turuncu olsa bile, üst sınıf silahları içeriğinde bulundurmuyor! yani mastiff veya kraber gibi silaharı bu care package’dan alamazsınız.

Bu care pacakge, tıpkı Storm Point’de yer alan armory box’larda verilen ödüller gibi bir yapay zekaya sahip. Çağıran oyuncunun takımının eksiklerine göre item veriyor. Aşağıya bölgeyi detaylı inceleyebileceğiniz 2 adet video bırakıyorum..

Lifeline Bölgesine de göz attığımıza göre, lifeline için gelen Buff hakkında konuşalım. Daha önce de paylaştığımız haberde de söz ettiğimiz gibi,

 • D.O.C. Heal Drone can havuzu 150’den 9999’a yükseltildi
 • D.O.C. Heal Drone can doldurma kullanımı için gerekli yaklaşım alanı 2 katına çıkarıldı
 • Düşen takım arkadaşları, artık istediğinde Lifeline’nin Combat Revive özelliğini devre dışı bırakabilirler “yani yeniden canlanırken olası bir tehlikede bunu iptal ettirebilirsiniz”
 • Care Package ultimate cooldown “yeniden kullanma için gerekli zaman” süresi, 5 dk‘dan 3 dk 30 sn‘ye ye düşürüldü.

Tüm bunlar bir yana, yeni çıkan sızıntılara göre Care Package için bazı düzenlemeler de mevcut;

 • Artık 2 Shield Cells yerine Shields Battery geliyor
 • Artık düşerken mavi ışın çıkmıyor, düşütükten sonra mavi ışın çıkıyor

“Control” Oyun Modu 

Daha önce gelen Capture The Flag olarak hatırlayacağımız bayrak ele geçirme oyun modu Control, Awakening ile tekrar bizlerle.. Fakat bazı gelişmeler var, şöyle ki;

Control moduna World’s Edege haritasında yer alan Lava Siphon bölgesi de eklendi. Bunun yanı sıra artık Control Modunda Hammond Teknoloji şirketinin uçan drone’larını görebileceğiz. Bunlar bir nevi Cargo Bot’lar gibi, yine silah ile vurularak düşürülebiliyor. Fakat görünümleri Cargo Bot’dan farklı.

Bu botların etrafında yansımalı bayraklar var ve renkleri değişik botlar, item derecesini gösteriyor. Örneğin Sarı bayraklı botlar Legendary item veriyor. Control Oyun modunun Lava Siphon bölgesinden oyun için video sızıntısını aşağıya ekliyorum;

Rank Puan Düzenlemesi 

Awakening etkinliği ile birlikte gelen bir düzenleme daha, Rank ile ilgili. Daha önce sezon başında gelen rank düzenlemesinin getirdiği zorluğu biraz indirgemek isteyen EA, Rank için oyun başında uygulanan puan kesintilerinde düşüşe gitti. Artık Şu anki sisteme göre tüm rank derecelerinde 10 RP daha az puan kesilecek. Bununla ilgili tabloyu aşağıya ekliyorum.

Replicator Düzenlemesi

Yine Awakening etkinliği ile gelen düzenlemelerden biri olan Replicator düzenlemesi, muhtemelen bazı oyuncuları sevindirirken bazı oyuncuları ise kızdıracak gibi duruyor. Şöyle ki;

 • Artık R-301 ve Rampage Replicator’den kaldırıldı ve Zemin Loot’una geri eklendi
 • Artık Wingman ve CAR Replicator’e eklendi ve Zemin Loot’undan kaldırıldı!

 

Ek düzenlemeler

Awakening Etkinliği ile gelecek olan ek düzenlemeler de şu şekilde;

 • Mirage için Buff geliyor. Artık Mirage Oyun içinde tekrar uçuş yaptığı zaman yine Decoy kullanabilecek.
 • Gold Bocek için düzenleme; Gold Bocek’de artık 3x yerine 2x bulunacak.

Gaiden Thematic Event

Awakening etkinliğinden sonra, Temmuz ayı içinde gelecek olan 2. etkinliğimizin adı ise Gaiden Thematic Event. Bu etkinlik 19 Temmuz – 2 Ağustos aralığında yer alıyor. Bu etkinlikle birlikte yine bir çok skin geliyor, ve bun skinlerin bir özelliği ise Anime karakterlerinden esinlenen skinler olması. Ve ayrıca bu etkinlikle birlikte gelen 2 önemli başlık bulunuyor. Bunlardan biri Bangalore için gelecek olan Prestige Skini iken, diğer başlık ise sevilen Armed & Dangerous modu. Fazla uzatmadan içeriklere göz atalım. Öncelikle etkinlik ile başlayalım. 2 hafta sürecek etkinlik ilk hafta kazanımlarının olduğu görseli aşağıya ekliyorum.

Burada göze çarpan şey, etkinliğin ilk hafta ödüllerinin en sonuncusu, Gaiden Pack olması. 2. hafta görev ödüllerine ait bir sızıntı yok ama tahminlerime göre 2. haftada da bir pack gelecektir. Bu durumda bu etkinlikte görevler ile 2 pack’e sahip olabileceğiz diyebiliriz. “Tabi bu bir yorum”.

Bu etkinlikte gelecek olan tema mağazasına göz atacak olursak, 40 adet item bulunuyor. Bunlar kabaca , 8 Legendary, 16 Epic, 16 Rare item olarak yer alıyor. Tüm bu 40 item’e sahip olduğunuz taktirde Bangalore için gelen Prestige Skin’ine sahip olabileceksiniz. 2 Adet pack geleceğini düşünürsek 39 item almanız gerekecektir. Fakat burada mağazaya düşen spesiyal tekliflere de göz atmakta fayda var. Bu tekliflerde 10 Pack + Mirage skini veya 5 Pack + Charge Rifle gibi seçeneklerde mevcut. Bunları aldığınız zaman daha az para harcayarak daha çok item’e sahip olma şansınız var. Şu aşamada bu itemlerin ücretleri hakkında bir sızıntı bulunmuyor bu yüzden bu noktada bir açıklama yapamıyorum.

Gaiden mağazasında yer alan Tracker’lara bakacak olursak, birleşmiş hallerini aşağıya ekliyorum;

Bunların yanı sıra, 2 hafta arka arkaya gelecek olan görev kazanımlarından elde edebileceğiniz 2 adet Badge’da yer alıyor.

Bu badge’lara sahip olabilmek için;

 • Survivor Badge’i için : BR modunda 50 Ringi tamamladığınızda sahip olabilirsiniz.
 • Scattershot : 1 haftada Shotgun ile 3k damage uyguladığınız taktirde sahip olabilirsiniz.

Bangalore Prestige Skin

Gaiden Thematic Event ile birlikte gelen Bangalore Prestige Skin’ine bir göz atalım. Aşağıda yer alan video’da Bangalore Prestige Skin’ine ait Finisher ve Kademeli skinler yer alıyor.

Anlaşılan o ki, artık Prestige Skin’ler kazanım noktasında Heriloom’lardan daha değerli. Biz ilk gelen Bloodhound Prestige Skinin’de heirloom’ların daha değerli olduğunu savunmuştuk ama EA – Respawn tarafından gelen düzenlemeye göre tam tersi yönde bir gelişme olmuş..

Armed & Dangerous Oyun Modu

Yine Gaiden Thematic Event’i ile birlikte gelecek olan Armed & Dangerous Oyun moduna göz atalım. Bu oyun modu hakkında bir fikri olmayanlar için kısa geçeyim,

Bu oyun modunda loot olarak yalnızca Sniper, Shotgun, Shield item, Health item ve bombalar yer alıyor “Tabi bir de hayatta kalma öğeleri, yani Mobile Respawn Beacon ve Heat Shield gibi”. Daha önce Armed & Dagnerous modunu daha çok Kings Canyon’da görmüştük. Bu kez hangi haritada olacağı konusunda net bir bilgi yok. Oyun modu hakkında bir fikriniz yok ise buraya tıklayarak herhangi bir oyun içi video’suna erişmiş olacaksınız.

Bu itemlerin yanı sıra, en son Armed & Dangerous oyun modu geldiğinde replicator varmıydı tam hatırlamıyorum ama şu anda Replicator olduğu için bu konu hakkında da bir düzenleme geliyor. Oyun modu aktif olduğu süre için, oyun modu içinde replicator’da yer alan itemlere göz atacak olursak;

 • ilk hafta : Longbow & PeecKeeper = 30 Material
 • ikinci hafta : Kraber & Mastiff = 150 Material

Şeklinde olacak. Tabi bunlar kesin bir bilgi olmamakla birlikte sadece bir sızıntı.

EK OLARAK;

Bunların yanı sıra, 21 Haziran tarihinde gelen güncelleme ile birlikte oyuna bir de yeni bir ikon geliyor. Bu bir Ping ikonu. Bu ikon diğer ikonların yanı sıra, Client “Yani sizin bilgisayarınız” ile Sunucu arasında Senkronizasyon problemi olduğuna işaret ediyor. Böyle bir sorun yaşadığınızda neler yapabileceğiniz konusunda kısa bir bilgi vereyim;

 • Bilgisayarınızın internet bağlantısını kontrol edin
 • İnternet bağlantısında paket kaybı yaşayıp yaşamadığınızdan emin olun, yaşıyorsanız bunu çözmeye çalışın.
 • Bilgisayarınızın oyunu çalıştırırken arka planda başka işlemler yapmadığına “ör. indirme” emin olun

Aşağıya ikonu ekliyorum;

İlerleyen zamanlarda, geri gelecek olan bazı skinler mevcut. Bu skinler şu şekilde;

Wraith – Void Prowler – 9 Ağustos

Octane – Sea Streak – 9 Ağustos

Fuse – Real Steel – 9 Ağustos

Pathfinder – Path Edition – 9 Ağustos

Bangalore – Dress to impress – 2 Ağustos

Casutic – Deputy of detah – 26 Temmuz

Pathfinder – Mechameleon – 26 Temmuz

Rampart – Bones Bundle – 26 Temmuz

Loba – Loba Edition – 19 Temmuz

Loba – Torrent – 19 Temmuz

Crypto – Nomad Overseer – 19 Temmuz

 

 

Bu günlük haberler bu şekilde, Yakında daha fazla detay eklemeye çalışacağım. Sağlıcakla kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın