Warzone ve MW2 Perkler Nedir? Nasıl Kullanılır?

Anasayfa » Haberler » Warzone ve MW2 Perkler Nedir? Nasıl Kullanılır?
 Duyurular

Warzone ve MW2 perkleri nedir? Nasıl kullanılır? Önerilerimiz nelerdir?

Hepimizin kafasını karıştıran, çoğu oyuncunun rastgele seçerek loadoutuna koyduğu Perkleri detaylı bir şekilde inceleyelim. Öncelikle ‘Perk’ nedir onu bir açıklayalım. Perk dediğimiz oyun içinde bize aktif veya pasif yetenekler sağlayan araçlardır. Hem Battleroyale hem de Multiplayer modunda işimizi kolaylaştıran, rakipler daha kolay avlamamızı sağlayan araçlara ‘Perk’ denir. Peki bu Perklerin özellikleri nelerdir? Nasıl kullanılır? Hangi tarz oyun için hangi Perk tercih edilmelidir?

Öncelikle Perklerin özelliklerini sıralayalım. 3 tür Perk bulunur, basit, bonus ve ultimate olarak sınıflandırılır.

 

 

BASİT PERKLER;

Double Time;
Taktiksel hızlı koşu süresinin iki katı artmasını ve eğilme, yatma gibi hareket hızlarının %30 artmasını sağlar.

Bomb Squad;
El ile fırlatılan ekipmanlardan ve şarapnel parçalarından daha az hasar almanızı sağlar.

Scavenger;
Öldürülen düşmanlardan cephane yenilemenizi ve daha fazla kuşanılan zırh almanızı sağlar.

Strong Arm;
Fırlatılanlan ekipmanları daha uzağa atar ve atmadan önce atış rotasını gösterir.

Tracker;
Düşmanlar yürürken arkada ayak izi bırakır ve düşman ölüm işaretleri görünür olur. Öldürme işaretleri düşmandan gizlenir.

Battle Hardened;
Düşmanın sizin için kullandığı EMP, Flash, Stun ve Gaz bombaları gibi efektlerden daha az etkilenmenizi ve daha hızlı atlatmanızı sağlar, Snapshot bombalarına karşı bağışıklık verir

Overkill;
Bir loadout sekmesi içerisinde iki tane AR, SMG, SR kullanabilmenizi sağlar. İkili silah seçeneği de denebilir.

Extra Tactical;
Bu perk sadece Multiplayer modunda kullanılır. Oyuna 3 adet taktik decoy ile başlıyorsunuz.

BONUS PERKLER;

Resupply;
Extradan fırlatılabilen (Bomba, mayın, bıçak.) ekipmanla başla. Her 30 saniyede bir yenilenir.

 

Fast Hands;
Mermi değiştirme, ekipman kullanma ve silah değiştirme hızını yükseltir.

Spotter;
Düşman ekipmanı, alan geliştirmeleri, Killstreaks’leri duvar arkası görmeni sağlar, ona doğru nişan almak onları takım için işaretler. Düşman mayınlarını ve trophy sistemlerini hackler ve bizim tarafımıza geçirir.

Focus;
Hasar aldığında sarsılmayı azaltır ve dürbün kullanırken tuttuğumuz nefes süresini arttırır.

Cold-Blooded;
Termal dürbün ve AI işaretleme sistemlerinden gizlenir ve ‘High Alert’ uyarısını tetiklemez. Düşman taktiksel kameraları Spotter(işaretleme) dürbünleri ve recon dronlarını uyarmaz.

Hardline;
Bu perk yalnızca Multiplayer modu içindir. Kuşanıldığında, Killstreak için olan puanları -125 azaltır. Örneğin 800 puanda Ghost açılıyorsa bu puan 650 oluyor.

ULTİMATE PERKLER;

High Alert;
Sizin görmediğiniz bir düşman sizi görür ve sizi hedef alırsa, sizin bunu fark etmeniz için düşman tarafını turuncu olarak işaretler (Düşman ne taraftaysa, monitörünüzün o tarafı turuncu yanar.).

Ghost;
UAV gibi çeşitli hava araçları yada kalp atış sensörlerine görünmemenizi sağlar.

Survivor;
Düşürülen düşmanlar otomatik olarak işaretlenir ve takım arkadaşlarız tarafından daha hızlı kaldırılırsınız.

Birdseye;
UAV ve Radarları kullandığınızda düşmanı işaretler.

Quick Fix;
Düşmanı öldürdüğünüz anca canınız hemen yenilenmeye başlar. Multiplayer modlarında belirli bölgeleri tuttuğunuz maçlarda, o bölgeleri savunurken can yenilemeniz artar.

Overclock;
Bu perk yalnızca Multiplayer içindir. Field Upgrades (Bilmeyenler için ‘X’ tuşuna basıp kullandıklarımız.) %40 daha hızlı şarj olur.

 

Perkleri anladığımızı varsayıyorum. Peki bu Perkleri hangi oyun tarzında nasıl kullanırsak bizim için daha avantajlı olur? Hazırladığımız öneriler şu şekilde;

Oynayış şeklinize göre seçme imkanınız olan 8 Perk paketiniz bulunuyor. Warzone 1’de Perkleri kendimiz ayarlarken, Warzone 2.0’da maalesef paket halinde kullanabiliyoruz.

VANGUARD PAKETİ;
Hızlı koşma süresini ve çömelerek yürüme hızını artıran (Double time), el bombası, molotof ve benzer öldürücü ekipmanlardan aldığınız hasarı azaltan (Bomb squad), taktik ve öldürücü ekipmanlarınızın 30 saniyede bir yenileyen (Resupply) ve görüş açınızın dışından size doğru bakan rakibinizin olduğu yönü belli eden (High alert) perk’lerden oluşmaktadır. Hızlı bir oyun oynuyorsanız, yerinde durmayan sürekli düşman üzerine koşan oyun tarzınız var ise bu Perk size uygun olabilir.

COMMANDO PAKETİ;
Öldürdüğünüz düşmanın ganimetinden ekstra mermi ve zırh tedarik eden (Scavenger), ekipmanlarınızı daha uzak mesafeye fırlatmanızı sağlayan ve yörüngesini gösteren (Strong arm), ekipman kullanma, şarjör ve silah değiştirme hızını artıran (Fasthands) ve görüşaçınızın dışından size doğru bakan rakibinizin olduğu yönü belli eden (High alert) perk’lerden oluşmaktadır. Loot yapmak yerine silah bulur bulmaz düşman avına çıkıyorsanız bu tam sizlik.

SPECTER PAKETİ;
Hızlı koşma süresini ve çömelerek yürüme hızını artıran (Double time), belirli mesafedeki düşman ayak izlerini gösteren, öldürdüğünüz rakibin cesedinin olduğu yeri sizin için işaretleyen ve bu işareti rakip takım arkadaşlarından gizleyen (Tracker), düşman ekipmanlarını, mermi veya armor kutusu, mayın, C4, nöbet silahı ve benzerlerini duvar arkasından işaretleyen, nişangahınızla takip ettiğiniz rakibi takımınız için işaretleyen (Spotter) verakibinizin kullandığı UAV, tanışabilir radar, kalp atışı sensörlerinin sizi tespit etmemesini sağlayan (Ghost) perk’lerden oluşmaktadır. Tam bir suiksatçi gibi oynuyor ve düşmandan düşmana sessizce ilerliyorsanız, kimsenin sizi farketmesini de istemiyorsanız aradığınız paket burda.

SCOUT PAKETİ;
Öldürdüğünüz düşmanın ganimetinden ekstra mermi ve zırh tedarik eden (Scavenger), ekipmanlarınızı daha uzak mesafeye fırlatmanızı sağlayan ve yörüngesini gösteren (Strong arm), açtığınız dürbünün düşman görüşündeki parıltısını azaltan ve daha uzun süre nefesinizi tutmanıza olanak sağlayan (Focus) ve UAV, tanışabilir radar, kalp atışı sensörlerinde yerinizin görünmemesini sağlayan (Ghost) perk’lerden oluşmaktadır. Uzaktan oynamayı seven oyuncular için özellikle keskin nişancı kullanıyorsanız, Focus perkinden dolayı size uygun olabilir.

SENTİNEL PAKETİ;
Düşmanın taktik ekipmanlarından (flash, stun, gas granade ve.b) daha az hasar almanızı sağlayan, fırlatılan Snapshot’larda anlık yerinizi göstermeyi engelleyen (Battle hardened), el bombası, molotof ve benzer öldürücü ekipmanlardan aldığınız hasarı azaltan (Bomb squad), termal dürbünlerde görüş arka planından seçilmemenizi, spot dürbünlerinde, dronlarda ve takip sistemlerinde işaretlenmemenizi, rakibin kuşandığı High alert perk’inin sizi algılamamasını sağlayan (Coldblooded) ve ateş ettiğiniz rakibin armorunu kırdığınızda veya öldürdüğünüzde sağlığınızı iyileştiren (Quick fix) perk’lerinden oluşmaktadır. Bu paket daha az hareketli oyun tarzınız var ise, fırsat kovalıyor, düşmanları arkadan avlıyorsanız, düşünebileceğiniz bir paket.

WARDEN PAKETİ;
Hızlı koşma süresini ve oturarak yürüme hızını artıran (Double time),ekipmanlarınızı daha uzak mesafeye fırlatmanızı sağlayan ve yörüngesini gösteren (Strong arm), ekipman kullanma, şarjör ve silah değiştirme hızını artıran (Fast hands) ve ateş ettiğiniz rakibin armorunu kırdığınızda veya öldürdüğünüzde sağlığınızı iyileştiren (Quick fix) perk’lerinden oluşmaktadır. Bu da hızlı oyun tarzlarına uyacak şekilde tasarlanmış bir paket.

WEAPON SPECIALIST PAKETİ;
İki adet birincil sınıf silah taşımanızı (Overkill), ekipmanlarınızı daha uzak mesafeye fırlatmanızı sağlayan ve yörüngesini gösteren (Strong arm), düşman ekipmanlarını, mermi veya armor kutusu, mayın, C4, nöbet silahı ve benzerlerini duvar arkasından işaretleyen, nişangahınızla takip ettiğiniz rakibi takımınız için işaretleyen (Spotter) ve sizi düşüren düşmanın yerini gösterip, düştüğünüzde ise takım arkadaşlarınız tarafından daha hızlı kaldırılmanızı sağlayan (Survivor) perk’lerinden oluşmaktadır. Oyunda tek ana silah kullanmak istemiyorsanız, çift silah ile sürekli değişerek oynamak istiyorsanız veya keskin nişancı tüfeğinizin yanına tabanca yerine SMG, AR veya pompalı koymak istiyorsanız, seçeceğiniz paket budur.

RECON PAKETİ;
Hızlı koşma süresini ve çömelerek yürüme hızını artıran (Double time),belirli mesafedeki düşman ayak izlerini gösteren, öldürdüğünüz rakibin cesedinin olduğu yeri sizin için işaretleyen ve bu işareti rakip takım arkadaşlarından gizleyen (Tracker), açtığınız dürbünün düşman görüşündeki parıltısını azaltan ve daha uzun süre nefesinizi tutmanıza olanak sağlayan (Focus) ve küçük haritadaalan genişliğini artıran, UAV veya radar kullanan rakibinizin yerini anlık olarak gösteren (Birdseye) perk’lerinden oluşmaktadır. Bu pakette suikastçi gibi oynamak için olan paketlerden biridir.

TEŞEKKÜRLER;

Bu yazıda paketler kısmını hazırlayan MiriAhmed’e teşekkür ediyorum.

4HM3D#1111

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın