Olympus Değişiklikleri: “İstila Edildi!”

Anasayfa » Haberler » Olympus Değişiklikleri: “İstila Edildi!”
 Duyurular

Respawn Yönetici Notu:

Bu son sezon için ilk adımımız neyi nasıl değiştirmek istediğimizi belirlemekti. Olympus’un önceki haritalarımıza göre daha önemli bir konumda yer aldığını biliyorduk bu yüzden önce bunu ele almak ve gelecekteki içeriğin tohumlarını atmak istedik. Olympus’un geleceği için büyük hedeflerimiz var ve bu sezon bu fikirlerin gerçek anlamda kök saldığını görmeye başlayacaksınız.

 

ICARUS

Uzaydan gelen haydut bir gemi filosu Psamathe’nin atmosferini ihlal etti. Lider gemisi Icarus Olympus’a yanaştı ve beraberinde kaynağı bilinmeyen viskoz, parazit bir bitki getirdi. Ortaya çıkan salgın Olympus’un yüzeyi boyunca kök salmaya başlar ve eşlik eden gemiler ise  Docks’a kadar uzaktan görülebilir.

 

Bu yeni iniş gemisi Bonsai Plaza, Solar Array ve Orbital Cannon arasında bulunur. Yıpranmış gemi dört büyük odaya ev sahipliği yapıyor ve tonlarca ganimet içeriyor.

Gemi yanaşmadan önce Crossroads, Bonsai Hillside’dan Orbital Cannon’a kadar uzanan uzun görüş açısına sahip bir keskin nişancı cennetiydi. Icarus görüş hattının çoğunu kapattı ve takımlar hala Bonsai’nin keskin avantajından faydalanabilirken, gemiye girmek istediklerinde dikkatli olmaları gerekecek gibi gözüküyor. Tabi Bloodhundınız varsa tam gaz devam 🙂

 

ICARUS KÖPRÜSÜ

Icarus boyunca, uzaydayken gemide çalışan bazı bilim adamlarının cesetleri var. Vücutlarından birinin üzerinde rastgele ortaya çıkan artık anahtar kartından faydalanabilirsiniz  Anahtar kartını bulursanız, The Icarus’taki en iyi ganimete erişmek için geminin önünde bulunan köprü kısmına gidebilirsiniz. İçeride, oyuncular bir sonraki rotalarını planlamak için görüntüleme sisteminden faydalanabilirler  Diğer oyuncular ölüm kutunuzdan anahtar kartını çalabileceğinden pusuya düşmemeye dikkat edin.

KÜÇÜK DÜZENLEMELER

Yönetici Notları:

Olympus’u yayınlamadan önce, haritanın Jump Tower içermeyen bir sürümünü test ettik. O zamanlar, Tridentsların kendi başlarına güçlü rotasyon araçları olduğunu hissettik, ancak bu karara güvenmediğimizden, Jump Towerları içeride bıraktık.

Harita bir süredir yayında olduğuna göre, oyuncuların aldığı dönüşleri kolaylaştırmak için Tridenstların nasıl kullanıldığına daha çok güveniyoruz, bu yüzden iki Jump Towerı kaldırıyoruz. Kısacası, bunu oyuncuları rotalarını daha iyi planlamaya zorlamak için yapıyoruz. Ancak bunun gibi bir değişiklik açıklama gerektiriyor, bu yüzden ayrıntılara girelim.

Golden Gardens’ın dışındaki Jump Tower, yakındaki birçok bölgedeki rakip oyunculara baskın için mükemmeldi ve birçok oyuncunun sinir bozucu bulduğu “üçüncü parti sorunu” daha da kötüleşti. Bölgenin yüksekliği ve balonun konumu sayesinde oyuncular, Grow Towers, Energy Depot, Hammond Labs ve Phase Gateway Central’daki rezil boğucu kadroların üstüne inebilirler. Çok az dezavantajı olan bir rotasyon seçeneği için çok güçlü olduğuna inanıyoruz.

Towerı basitçe indirmeyi düşünürken, dönüş gücünü azaltmak için yüksekliği önemli ölçüde azaltmamız gerektiğini fark ettik, bu yüzden onu kaldırmanın daha iyi olacağına karar verdik. Oyuncular, rotasyonlarda olduğu kadar fazla güç için Enerji Deposu Jump Tower’a ilerleyebilir, ancak bölgeye girme riski biraz daha yüksek oldu.

Crossroads açık, çimenli bir alan olduğunda, Orbital Cannon dışındaki yeniden konuşlandırma balonu potansiyel bir sorun değildi. The Icarus artık Crossroads’un yerini almasıyla, üçüncü parti potansiyeli arttı. Bunun nedeni, Icarus’un hem içeride hem de dışarıda birçok görüş hattı engelleyen coğrafi ve tıkanma noktalarına sahip büyük bir bölge olmasıdır. Apex Legends’da, tehditlerin farkındalığını olabildiğince öngörülebilir tutmamız önemlidir, bu nedenle bu Jump Tower’ da kesildi. Ancak, çemberin çok dışına inmeyi tercih eden oyuncular için bu bölgede iki Trident olduğunu unutmayın.

Benzer şekilde, en yüksek Jump Tower (Solar Array ve Energy Depot gibi) bazılarının yüksekliği biraz azaltıldı. Buradaki hedefler aynı: üçüncü partiyi azaltmak ve rotasyonlarınız için daha bilinçli planlama talep etmek. Bu, Phase Runner üzerindeki daha kısa rotasyonları doğrudan etkilemeyecektir.

Bunun gibi tasarım kararları hiçbir zaman kolay değildir ve değişikliklerle ilgili geri bildiriminizi almaktan memnuniyet duyarız. İleride, Jump Towerların üçüncü partiye nasıl katkıda bulunduğunu ele almak için Olympus’un diğer alanlarına (ve diğer haritalara) bir göz atmamızı bekleyin.

 

Yönetici notları bitti 🙂 bizzat onların ağzından okuyun istedim çünkü onlardan daha iyi ifade etmemiz tabiki imkansız. Yaptıkları hareketi gerçekten çok doğru buldum 3. partiye aşırı ama aşırı müsait bir harita şu durumda bile bu böyle

Açıkçası bu istilanın çok daha ciddi sonuçlar doğuracağını düşünüyordum ama respawn sanırım bu olayı ilerki güncellemeye saklıyor çünkü dedikleri gibi Olympus şuan ilgi odağı olan bir harita ve hikayelerin çoğununda bu maple alakalı olduğunuda hepimiz biliyoruz. Bazı arkadaşlar yere düşsün felan demiş ama altta Psamathe gibi koca bir şehir var ve milyonlarca insan yaşıyor öyle birşey pek mümkün değil.

Ama bu istila olayını dahada yayıp genişletebilirler dediğim gibi bu salan kökler büyük ihtimalle dahada büyüyecek ve Olympusun Tabir-i Caizse içinden geçecekler 😀

Birçok yer yıkılacak birçok yer yeniden şekillenecek bu arada fark eden olmuştur belki bu güncelleme ile renk havası bi tık daha koyulaşmış ama umarım daha koyulaşır gerçekten oynarken renk körü olacağım. baya renkli bir harita. Mirage Voyage’ı Arena için saklamaları gerçekten çok üzücü olmuş bu arada olympusa benzer olan bir arenanın gerçekten olympusta olduğunu düşünerek sevinmiştim ama o haritayı arena yapmaları üzmedi değil. Bakalım Olympusun kaderinde daha neler var 🙂 Maalesef ve maalesef harita seçme hala gelmedi sebebinin 1 oyunun 60 kişiden oluştuğunu varsayarak beklemeye devam ediyoruz…

 

Bugünkü yazımızın sonuna geliyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın