Duyurular

Warzone 2.0 Oyuncuları geliştiricilerin Shadowban sorununu düzeltmesi için isyanda.

Merhaba arkadaşlar, ben Bekra. Bir kaçınız benim de sizin gibi sürekli oyunlarda Shadowban yiyip chatte isyan ettiğimi biliyorlardır. Her 2 günde bir banım açılır ve sağolsun Activison 2-3 saat oyunu oynamama izin verir sonra beni koltuktan kaldırır, kendimi misafir çocuğuymuşum da komşumun bilgisayarında 2-3 saat oynamama izin vermiş gibi hissettirir. Her neyse konuyu bilmeyen arkadaşlar için özet geçiyorum, bilenler bu özetten sonrasını okuyabilirler.

Shadow Ban Olayı Özeti:

Oyundaki rapor ve ban sistemi MW2 nin çıkışıyla birlikte güncellendi ve değişimlere uğradı “CoD’s Ricochet anti-chea”.
Bunun sonucunda, oyuncular oyun esnasında rapor edildikleri için banlanmaya başladılar. Bu ban geçici süre oyundan uzaklaştırıyor.
Bir süre oyuna erişiminiz olmuyor ve denetimden geçince banınız açılıyor. Buna Shadowban diyiyoruz.

Discord Sunucumuzda Durum

COD Warzone Türkiye topluluğumuzda ban yiyen konu açtı, konuları aradı, çözümlere baktı ve sinirlerini dile getirdi.  Bende dahilim bu sinirlerini dile getirme konusunda. 3 kere oyunu silip banım her açıldığında malesef ki geri yükledim. Niye daha iyi bir oyun yok ya Allah kahretsin oyun çok güzel ve tekrar indirip sövüp indirip sövüp indirip Discord ta sövüp duruyorum.

SHADOWBAN GÜNDEMDE

CoD yayınları yapan DougIsRaw bununla Twitter üzerinden ilgilendi.

Twitter dizisinde Activison & Raven Software’dan duyduğu rahatsızlığı belirtti.

Shadow-banım kalktı ve ardından hemen shadow-banlandım.
Kimin hileci olduğunu kararlaştırmak için oyununuzdaki oyuncuların rapor sistemi ile seçmesini sağlamak gördüğüm en aptalca şey.Lütfen banımı kaldırın!

 

Bu bir hata mı? Yoksa ban sistemi bu şekilde mi?

Bunun bir hata mı yoksa, gerçekten yapılan sistemin böyle çalışması mı planlanmış bu bilinmiyor ve bununla ilgili bir açıklama da yapılmadı. Bunun farkında olduklarını söylediler. Warzone 2 deki report sistemi oyuncuların hilecileri gerçek zamanlı olarak bildirmesine ve anlık olarak banlanmalarına olanak tanıyor. Bu bakıldığında bu kadar kötü değil hatta mükemmel gibi dursa da oyuncuların bunu kötüye kullanacaklarını Activision ve Raven Software’in bilmemesi çok üzücü bir durum. Tam olarak düşünülmeden geliştirildiği ap açık ortada.

Sorun Çözülüyor mu? Ne zaman çözülecek?

İşteeee…. geldik en kötü en sinir bozucu, sizi daha da delirtecek o kısma. Bunu yazarak zaten az çok ne demek istediğimi anladınız, size bu durumun açıklığını getireyim. Ben bu yazıyı yazarken bu durum hala Raven Software Trello panosunda yoktu. Bu tam olarak düzeltilmeye başlanmadı demek değil ama bir düzenleme işlemine girilecekse, burada paylaşılması gerekirdi.

Son Olarak

Her şeye rağmen eminim ki yakın zamanda düzelecektir. Bu durumun benim gibi hepinizin oyun zevkinin içine ettiğinin farkındayım. Elden ne gelir sevdiğiniz kadını bekler gibi bekleyin banınızın açılmasını. Sağlıcakla nice mutlu senelere ♥.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın