CoD: Modern Warfare 2 Raids Serinin Zombi Hikayelerinden Örnekler Alıyor

Anasayfa » Haberler » CoD: Modern Warfare 2 Raids Serinin Zombi Hikayelerinden Örnekler Alıyor
 Duyurular

Kısa süre önce piyasaya sürülen Call of Duty: Modern Warfare 2’nin hayranları, oyunun Season 1 Reloaded etkinliğinin başlamasıyla birlikte daha da fazla içeriğin tadını çıkarıyor. Yeni haritalar, operatörler, silahlar ve oyun modları içeren Season 1 Reloaded ayrıca oyunun ilk Raid görevinin başlamasıyla da destekleniyor.

Call of Duty: Modern Warfare 2’deki Raid’ler, senaryo ve çoklu oyuncu arasındaki çizgiyi bulanıklaştıran daha anlatı odaklı bir kooperatif deneyimi sunarak oyun topluluğu tarafından uzun zamandır bekleniyordu. Hayranlar artık Raid’lerin tam olarak nasıl işleyeceğini bildiğinden, bu türden gelecekteki görevler, yıllar boyunca piyasaya sürülen hayranların en sevdiği Call of Duty Zombies modlarının hikayelerinden ve arklarından ilham almaktan fayda sağlayacaktır.

Raids, Modern Warfare 2’nin açılış sonrası içerik ve anlatısında büyük ve tutarlı bir rol oynayacak ve bu özellik, Modern Warfare 2’nin birçok modunda yapay zeka savaşçılarının artan rolüne daha fazla işaret ediyor. Bu Baskınlar, Modern Warfare 2’nin senaryosunun hikayesini ileriye taşıyan ve Captain Price ve Gaz gibi hayranların en sevdiği karakterleri kullanan işbirliğine dayalı PvE deneyimleridir. İşbirliğine dayalı bir görev türü olan Baskınlar, Modern Warfare 2’nin Special Ops görevleri kategorisine giriyor ve oyunun yaşam döngüsü boyunca sürekli olarak eklenecek.

MW2’nin 1. Sezon Yeniden Yüklemesi 14 Aralık’ta başladı ve beraberinde ilk Raid’i getirdi: Atomgrad Raid görevi. Oyuncular Baskına bir haftalık erişim kazanmak için nispeten kolay çevrimiçi görevlerden birini tamamlamak zorunda ve daha sonra ödülleri tam olarak toplamak için istedikleri kadar katılabilirler. Örneğin, Raid’in tamamlanması Gaz’ın Modern Warfare 2 ve Warzone 2 için bir operatör olarak kilidini açmanın yanı sıra oyunculara yepyeni kozmetiklerin kilidini açma fırsatı sunuyor. Ancak anlatı açısından bakıldığında, önceki CoD oyunlarının Zombi modları gelecekteki Baskınlar için potansiyel ilham kaynağı olarak büyük fayda sağlıyor.

Call of Duty Zombies’in Hikayesi

Geçmişteki birçok Call of Duty oyunundaki Zombies modları, serinin sunulan içeriğinin en iyi karşılanan yönlerinden bazıları haline geldi. Modern Warfare 2’nin Raids’i, Zombies’in tarihsel olarak sahip olduğu tanıdık karakterlerle aynı anlatı odaklı, PvE deneyimini paylaşıyor, bu da iki oyun yolunun bir bakışta göründüğünden daha benzer olduğu anlamına geliyor.

Zombies’in bağımlılık yaratan tekrar oynanabilirliği her zaman oyuncuların bürünebileceği zorlayıcı karakterler tarafından desteklenmiştir; Edward Richtofen ve Tank Dempsey gibi karakterler sürekli Zombies görünümlerinden dolayı sevilen karakterlerdir. Oyuncular normal Zombies oynanışından bazı anlatı unsurlarını ölçebilirken, hikayelerin daha karmaşık anlatıları genellikle yoğun araştırma, ekip çalışması ve beceri gerektiren etkileşimli çok adımlı Paskalya yumurtaları aracılığıyla anlatılır.

Call of Duty Zombies’in bu yönü MW2’nin Raid’lerine de taşınmalı çünkü Paskalya yumurtaları, işbirliğine dayalı Call of Duty modlarında tartışmasız ölmekte olan bir sanat. Aynı türden karmaşık ve ayrıntılı Paskalya yumurtaları Raid’lere de eklenirse, oyunculara katmanlı ve karmaşık bir anlatı sunulurken, mücadeleyi tamamlayanlar için kapsamlı oyun içi ödüller sunulabilir. Elbette bu tür bir meydan okuma, topluluk söylemini ve katılımını artırma konusunda da büyük bir değere sahiptir ve Raid’lerin oyuncu tabanında çok daha fazla beklenti yaratmasını sağlayacaktır. Baskınlar mevcut halleriyle hala ilgi çekici ve eğlenceli bir oynanış sunuyor, ancak CoD Zombies ile aynı şekilde hikaye anlatımı onları daha da heyecan verici hale getirecektir.

kaynakçagamerant

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın