Call of Duty, Activision Blizzard’ın sonuçlarını olumlu etkiledi

Anasayfa » Haberler » Call of Duty, Activision Blizzard’ın sonuçlarını olumlu etkiledi
 Duyurular

Call of Duty, Activision Blizzard’ın sonuçlarını olumlu etkiledi

Yatırımcılar, oyun üreticisi Activision Blizzard’ın (ATVI) Microsoft’a (MSFT) bekleyen satışının düzenleyici yönüne odaklanmaya devam ederken oyun şirketi, tahminlerin üzerinde gelen dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı.

ATVI, 4. çeyrekte hisse başına 1,87 dolar kazanç paylaşarak hisse başına 1,51 dolar olan konsensüsün üzerine kolayca çıktı. Net gelir bir önceki yıla göre yaklaşık %8 artarak 2,33 milyar dolar olurken net rezervasyonlar 3,57 milyar dolar olarak gerçekleşti ve 3,19 milyar dolarlık konsensüsün üzerine çıktı.

ATVI, “Oyunculara destansı bir keyif sunma misyonumuzu yerine getirdiğimiz için 2022’yi çeyrek dönemlik rekor net rezervasyonla kapattık.” dedi.

Activision, ilk çeyrek için GAAP gelirlerinde yıllık bazda en az, onlu rakamların sonlarında büyüme ve net rezervasyonlarda yıllık bazda en az, onlu rakamların ortalarında bir büyüme beklediğini söyledi. Microsoft anlaşmasıyla ilgili olarak şirket şunları söyledi:

“İki taraf, işlemi inceleyen düzenleyici kurumlarla temaslarını sürdürüyor ve gerekli düzenleyici onayların alınması ve diğer geleneksel kapanış koşullarının yerine getirilmesine bağlı olarak Microsoft’un 30 Haziran 2023’te sona erecek mali yılında kapanış için çalışıyor.”

Stifel analistleri, ATVI’nin Microsoft’a satışının eninde sonunda gerçekleşeceği yönündeki görüşlerini yineledi. Finansal sonuçlarla ilgili olarak analistler şunları ekledi:

“Activision içerik döngüsünde emsallerine göre açıkça daha güçlüydü ancak bu üstün performans, aynı zamanda kaliteli oyunların bu ekonomide bile iyi oynayabileceğini gösteriyor.”

Goldman Sachs analistleri, Call of Duty’nin de yükselişi körüklediğini söyledi.

“Call of Duty: Modern Warfare II, serinin açılış çeyreği satışları açısından bir rekor kırdı. Blizzard’ın net satışları, Warcraft’ın yanı sıra Overwatch ve Diablo’daki yeniden canlandırma çabaları sayesinde artmaya devam etti. King’in Candy Crush oyunu rekor bir performans sergileyerek ATVI’nin mobil platform net satışlarının bir önceki yıla göre yüzde onların ortalarında olan büyümesini destekledi.”

Activision Blizzard hisseleri Salı günü açılış öncesinde %2’nin üzerinde artış gösterdi.

kaynakça:investing

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın