Apex Mobile Bu Ay Çıkıyor

Anasayfa » Haberler » Apex Mobile Bu Ay Çıkıyor
 Duyurular

Merhaba arkadaşlar, Apex Mobile için gelişmelerimiz var. Oyunun Mayıs ayında çıkacağı söylenmişti ama tarihi belli değildi biliyorsunuz. Bugün açıklanan lansman fragmanıyla birlikte belli olmuş oldu.

Lansman Tanıtımını izlemeyenler için:

Tabii ki bir Loba main olarak gözüme ilk çarpan şey Loba’nın g*tü oldu dermişim ahahah  Aslında oldu evet 🙂 Bu sayede Loba’nın mobile geleceği kesin oldu diyebiliriz. Aynı şekilde Wattson’da öyle. Şuanda Sezon 5 e kadar olan tüm Efsaneler onaylandı.

Fragmanın sonunda yeni bir efsane için gönderme yaptılar. Bu göndermenin sahibinin “Fade” adlı bir efsane olduğu söyleniyor. Açıklandığı üzere Apex Mobil’e özel Efsanelerin geleceği söylenmişti. Ve sonucunda sızdırılan ilk Efsanemize bakıyor olabiliriz.

Bu efsanemizin yetenekleri ise void ile alakalı yani Wraith’in güçleri gibi. Kısadan sızdırılan yeteneklere bakalım:

Pasif Yeteneği: Kaydırma esnasından sonra kısa bir hareket hızı kazanıyor.

Taktik Yeteneği: Kullanıldığında sizi bir önceki void de  bulunduğunuz yere götürüyor. Yani kısacası şöyle void bir boşluk olduğu için birden çok gerçekliğiniz var. Aynı  LoL’deki ekko ultisi gibi sizi önceden olduğunuz yere götürüyor diyebiliriz kısacası.

Ulti/Nihai Yeteneği: Ultisi ise belirli bir alana bir bir cihaz fırlatarak oradaki tüm efsaneleri void’e gönderiyor. Wraith’in taktik yeteneğini çoklu olarak kullandırtabilen bir özellik kısacası.

 

Gerçekten güzel bir efsaneye benziyor. Açıkçası böyle bir efsanenin normal oyuna da gelmesini çok isterdim. Mobilite’ye özel efsane getirmeleri gerçekten hoş ama insan bir kıskanmıyor değil yani 😀 Ayrıca son gelen efsanemiz New Castle’ın da baya mobilite karakteri olduğunu düşünüyorum. Bu ona göre daha iyi gözüküyor. Umarım normal Apex’e de gelir diyelim.

Sırada haritalar ve oyun modları var.

Oyunumuz Orijinal King’s Canyon ve Orijinal World’s Edge’de geçecek. Harita güncellemeleri kolay kolay getireceklerini düşünmüyorum. İki haritanın orijinal versiyonları gayet yeterli bence.

Arenalarında olacağı kesinleşti. Hem Battle Royale hem Arena olmak üzere iki oyun modu olacak.

Çıkışını 10 efsaneyle yapacaklarını söylediler. Loba ve diğerleri ne zaman gelir bilmiyoruz ama gelecekleri kesin gibi bir şey diyebiliriz. En azından Loba’nın 🙂

Gelin birazda ödüllerden bahsedelim.

Lansman çıkışına özel Respawn bey bize ödül sunmuş:

Respawn, yine aç gözlülük yapıp 15 milyon ön kayıt abonesine ulaşınca bu ödülleri veriyor. 25 Milyon olursa da Pathfinder kostümü veriyormuş. Açıkçası bu kadar cimri olduklarına gerçekten inanamıyorum. Bu kadar ön kayıt yapan insana bu afedersiniz boktan ödülleri vermeyi mi layık görüyorlar cidden emin değilim. Şu path kostümünü görünce kusasım geliyor zaten. Karakteri de öyle 😀 Neden Loba değil yani hep path octane 😀

Neysee

Şimdi gelelim her zamanki 15M altı ön kayıtta verecek olan ödüllere. Tahmin edin hangi efsaneye veriyorlar. :/

Tabii ki Allahsız Bloodhund’a veriyorlar. Yine şaşırdık mı?  Tabii ki hayır 😀  Cimrilikte son noktayı Respawn koyduktan sonra lansman çıkışından ve kendi yorumlarımdan bahsetmek istiyorum.

Oyun, 17 Mayısta Global anlamda çıkışını gerçekleştirecek.

Açıkçası koskoca Riot Games bile böyle bir tehlikeyi göze almadı sunucu problemleri yüzünden. Bölge bölge çıkardılar ben Apex’in bu kadar hızlı çıkmasına şaşırdım doğrusu. Ya tam anlamıyla tüm ülkelere sunmayacaklar Riot gibi ya da birden çıkaracaklar ama birden çıkarsa çok heyecanlı olur gibime geliyor. Mobil anlamdaki başarılarını pek bilmiyorum ama umarım becerirler de mobil anlamda güzel bir deneyim yaşarız. Oyunların bu anlamda mobile kayması gerçekten hoş ilerde Valorant içinde mobil gelecek diye sağlam sızıntılar var bence güzel bir durum. Sonuç olarak evde veya bilgisayar başında değilken tam anlamıyla olmasa da o hissiyatı veren türler mobil oyunlar. Wild Rift gerçekten güzel iş yaptı deneyim anlamında. Umarım Apex’te bu şekilde başlar ve devam eder.

 

Şimdilik benden bu kadar arkadaşlar. Siz yeni Efsaneyi nasıl buldunuz? Eğer gelirse sizce normal oyuna da gelmeli mi? Yorumlarınızı merakla bekliyorum Sağlıcakla kalın.^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın