Apex Legends Yeni Sezon Legacy’e Dair Her şey!

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Yeni Sezon Legacy’e Dair Her şey!
 Duyurular

ARENALAR:

Arenas, yaklaşan Legacy güncellemesinin bir parçası olarak Apex Legends’a gelen yeni bir kalıcı oyun modudur . 20 mangalı Battle Royale maçlarının kaosunu daha odaklı 3v3 savaşlarına yoğunlaştırıyor. Partiyi çökertmeye gelen başka birlikler olmadan düşmanla yüzleşeceksiniz – bu da hayatta kalmaya ve savaşı kazanmaya odaklanmanıza olanak tanıyor. Her seferinde ayakta kalan son manga olmaya çabalayarak birden fazla turda yarışacaksınız.

Her tur başlamadan önce, silahların yanı sıra mühimmat ve iyileştirme malzemeleri almak ve yükseltmek için bir önceki turda kazandığınız malzemeleri kullanacaksınız.

Ekipmanınızı özelleştirdikten ve raund için hazırlandıktan sonra, donanımınızla doğrudan aksiyona atlayacaksınız.

Bir rauntta elenirseniz, takım arkadaşlarınız sizi dirilemez, ancak bir sonraki raundun başında tekrar savaşmaya hazır olacaksınız. Elbette, devrilen takım arkadaşlarını yine de canlandırabilirsiniz. Düşman takımındaki tüm oyuncuları öldürdüğünüzde tur kazanılır. Ardından bir sonraki tur başlar ve genel bir maç galibi taçlandırılana kadar döngü tekrar eder.

 

ARENAS MAÇINI KAZANMAK

Bir Arenas maçı kazanmak için, en az üç tur kazanmak gerekir ve iki sayı öne düşman takımın olun. Pratikte bunun neye benzediğinden bahsedelim!

En kolay yol, rakibinize birden fazla tur düşürmeden üç tur kazanmaktır. Başka bir deyişle, 3-0 veya 3-1 gidin ve maç biter.

Ancak, rakibiniz en az iki tur kazanabilirse, işler ilginçleşir. Kazanmak için iki tur önde gitmeniz gerekecek. 3-2 veya 4-3’e gitmek onu kesmez. Bunun yerine, zaferi garantilemek için 4-2 veya 5-3’e gitmeniz gerekecek. Bir takım iki tur öne geçene kadar turlar devam edecek. Bu dokuzuncu tura kadar devam ederse (4-4’e giderek) oyun ani ölüm moduna geçer. Dokuzuncu turu kim kazanırsa tüm zaferi eve götürür.

Başlangıçta Arenalarda galibiyetleri belirlemek için “en iyi 7” tur sistemimiz vardı, ancak çok sayıda 4-0 veya 0-4 patlama gördük. Bunlar kaybeden taraf için korkunç ve kazananlar için biraz sıkıcı geldi. Yeni kural setimize alışmak biraz zaman alıyor, ancak toplam oyunların çok uzun süre sürüklenmesini engelliyor. Ayrıca daha rekabetçi oyunların ısıyı daha uzun süre devam ettirmesine ve takımlara geri dönüp kazanma şansı vermesine izin verir!

 

Satın alma menüsünde ekranın üst orta kısmındaki puan tablosunu kontrol ederek ilerlemenizi kolayca takip edebilirsiniz. Puan pencere öğesi, takımınız kazanmaya bir tur kaldığında maviye, rakip ekip yakın olduğunda kırmızıya ve eşitliği bozduğunda sarıya döner Widget’ın ortasındaki küçük tırtıllar, gerçekleşen eşitlik bozma turlarının sayısını sayar – üçüncü tiebreaker ani ölüm demektir.

 

SAVAŞ İÇİN HAZIRLANIN

Kazan ya da kaybet, her raunt temel ekipman ve kullanılacak bazı malzemelerle yeni başlar. Silahları almak, yükseltmek ve ihtiyacınız olan ek malzemeleri almak için malzemelerinizi kullanarak yaklaşan tura nasıl yaklaşmak istediğinize karar verin. Bir önceki turdan daha fazla malzeme ödüllendirildikçe her turda çıta yükselir, size daha fazla seçenek sunar ve maç ilerledikçe daha fazla yükseltme yapmanızı sağlar. (Endişelenmeyin, materyaller satın alınamaz – bunları oynayarak ve turları tamamlayarak kazanmanız gerekir.)

Bir silah almak size hiçbir eklenti olmadan temel silahı verir. Silahlar beyaza, ardından maviye ve nihayet mora yükseltilebilir. Bir silahı yükseltmek, onu o kademedeki tüm mevcut eklentilerle donatır. Tamamen mora yükseltmek, bir tane olan silahlar için atlama yuvasını dolduracaktır. Her silah için tercih ettiğiniz optiği seçin. Yükseltme, o silah için ek optiklerin kilidini açar.

 

Silahlar bir turdan diğerine taşınmaz – bu tartıştığımız bir konuydu ve nihayetinde bu tasarıma iki nedenden dolayı karar verdik: 1) oyuncuları mermiler arasında serbestçe silah değiştirebilmeleri için serbest bırakmak ve 2) maçların çok fazla kartopu yapmasını önlemek için bir veya iki turdan sonra.

Şimdi yeteneklere.

Diğer modlar gibi süresiz olarak şarj etmek yerine, her turda sınırlı sayıda kullanımınız olacağından, Ultimate ve Tactical yeteneklerinizi akıllıca kullanın. Efsaneler bazı Taktiksel yüklerle başlar, ancak ekipmanınızı özelleştirirken malzemelerle ek ücretler ve Nihai yetenekler satın alınabilir. Bu, Arenalarda daha fazla Efsanenin uygulanabilir hale getirilmesine izin verir ve çok güçlü taktiklere (Bloodhound gibi) sahip karakterleri silah yükseltmeleri veya daha fazla taktik yükler arasında seçim yapmaya zorlar.

Endişelenmeyin, kullanılmayan Nihai ve Taktik yükler bir sonraki tura aktarılacaktır.

 

SALONU KONTROL EDİN

Hazırlanmak için sınırlı zamanınız olacak, ardından tur başlayacak! Maçlar bazı tanıdık yerlerde ve yenilerde gerçekleşir. Bölgenin etrafına dağılmış durumda, iyileştirici eşyalar ve birkaç malzeme kutusu içeren bazı ikmal kutuları bulacaksınız. Bir kutu toplanırsa, kadronuzdaki herkese bir sonraki turda harcanmak üzere 200 bonus malzeme verir. Bir düşmanı öldürmek size 75 bonus malzeme verir ve bunların eşyaları, hızlı ve kolay yağma için doğrudan yere düşer.

 

Tur devam ederken, yüzük kapanmaya başlayacak ve yükseltilmiş silahlarla dolu bir bakım paketi düşecek. Tur başlamadan önce, yüzüğün nerede kapanacağını ve hangi silahların havada olacağını görebileceksiniz. düştü. Ekibinizle strateji oluşturun, düşmanın nereye gideceğini tahmin edin ve tur başladığında hareketinizi yapın.

HARİTALAR

Kings Canyon, World’s Edge ve Olympus’tan özel haritalarda ve mevcut BR konumlarında savaşacaksınız. Özel haritaların tasarım amacı, BR’de kullanılan taktikleri ve stratejileri simetrik, rekabetçi bir alanda taklit etmektir. Arenalar her şeyden önce proaktif savaşla ilgilidir ve bu, size diğer takımı analiz etmeniz, anlamlı seçimler yapmanız ve Efsanenizin yeteneklerini kullanarak zirveye çıkmanız için bolca alan sağlayan alanlar yaratmak anlamına gelir. Eski güncellemeyle birlikte, gelecekte daha fazlasıyla iki özel haritayla başlayacağız.

 

Party Crasher

 

Mirage, gemisinin kontrolünü kaybetti ve onu şehir merkezindeki bir plazaya çarptı. Tipik, değil mi? 

Party Crasher, oyuncuların kaza yapan Voyage’a veya plazayı oluşturan zengin iki katlı binalara katılmayı seçebilecekleri lüks, şehir merkezinde bir plazada geçiyor. Harita çeşitlidir, her iki taraf da farklı güçlere sahiptir ve çok çeşitli seçenekler sunar.

Şehir merkezi meydanı iyi bir şekilde bağlantılıdır ve oyuncuları birçok kanat seçeneği dahilinde hızlı kararlar almaya iterken, Voyage yüksekte durarak uzak mesafelerden oynamak isteyenler için harika görüş hatları ve yüksek pozisyonlar sunar.

Faz Koşucusu

 

Olympus’taki Phase Runner benzersizdir, ancak türünün ilk örneği değildi.

Phase Runner, bir dağın zirvesindeki gizli, deneysel bir bölgedir. Düşmanınızı bulmak için bolca uzun görüş alanı sunan büyük merkez çok açık. Bu, mücadeleyi orta / yakın menzile odaklayan endüstriyel çıkar noktaları ile çelişir. Oyuncular, her iki yumurtlamadan da prototip aşaması koşucusunu alarak bir alana neredeyse anında erişim elde edebilir ve hızla savaşa başlayabilirler. Diğer tarafta inşaat tamamlanmadı, bu yüzden oyuncular çeşitli angajman menzilleri ve çoklu kanat seçenekleri sunan terk edilmiş alanda savaşacaklar.

 

BR Arena Konumları

İki yeni haritaya ek olarak, üç BR haritamızdaki diğer alanlar iki haftada bir rotasyona atılacak ve size Arenalar için toplam beş harita verecek. Başlangıçta, Kings Canyon’dan Topçu , World Edge’den Thermal Station ve Olympus’tan Golden Gardens alacaksınız .

 

DİPNOT:

SALONUN EFSANESİ OLUN

Artık Battle Pass’inizi hem Battle Royale modlarında hem de Arenalarda yükseltebileceksiniz. Mücadeleler artık ya genel (hem Arenalar hem de BR oynarken ulaşılabilir) ya da oyun modlarından birine özel olacak.

Bazılarınızın yalnızca bir modu veya diğerini oynamak isteyebileceğini bildiğimiz için, günlük Görevleri yeniden oynayabilir ve yeni mücadelenin Arenalar veya Battle Royale için olmasını seçebilirsiniz. Ayrıca, günün ilk re-roll’unu ücretsiz yaptık (ilave olanlar hala Legend jetonlarına mal oluyor). Meydan Okumalar sisteminin geri kalanında olduğu gibi, bu değişikliğin denemeleri teşvik etmekle kendi istediğiniz gibi oynamanıza izin vermek arasında bir denge kuracağını umuyoruz.

 

Yeni Legend:Valkryie

 

YETENEKLER:
 • Pasif:VTOL jetleri bu jetler ile havadayken jetpack moduna geçerek havada durabiliyorsunuz ve sağa sola kayabiliyorsunuz.
 • Tactical Yeteneği:Valkryie bir bölgeye roket yağmuru gönderir.
 • Ultimate Yeteneği: Valkyrie uçuş moduna hazırlanır bu esnada takım arkadaşları kenetlenebilir ve valkryie ve arkadaşları göğe doğru yükselirler ve skydive gerçekleştirirler.

Valkyrie ile oynarken farkedekcisiniz ki jetpack pasifi çok gürültülü. Bu, çok eğlenceli olsa da, kullanırken de dikkatli olmanız gerektiği anlamına gelir. Etraftaki herkes Valk’ın etrafta dolaştığını duyacak.

Taktik konusuna gelince, Respawn bunu “mini Bangalor Ultimate” olarak nitelendirdi. Çok fazla hasar vermez (doğrudan isabet için sadece 25), ancak asıl avantajı, düşmanları daha kısa bir süre için de olsa bir ark yıldızı gibi sersemletmesidir. Valk’ın füzeleri tarafından sersemletilen düşmanlar, üzerlerinde kıvılcım saçan elektriğe sahip olacak, böylece sersemlediklerini anlayacaksınız.

Nihai, haritanın herhangi bir noktasında hızlı bir şekilde yeniden konuşlandırmaya izin verir ve manganızla koordine edebilirseniz, onlar da tutunabilirler. Ayrıca, paraşütle atlarken, Valkyrie kaskını çevreyi taramak için kullanıyor ve onun görüşündeki düşmanlar, sadece Valkyrie için değil, takım arkadaşları için de vurgulanacak.

Son olarak, Valkyrie bir keşif Efsanesidir, yani bir sonraki halka konumunu bulmak için anket işaretlerini kullanabilir.

 

Çıkışta Valkyrie’nin Efsanevi görünümlerinin adı:

 • Titan Test Edildi
 • Askeri sınıf
 • Altın fırsat
 • Azure Blessing

 

Diğer Yenilikler Ve Değişiklikler:

 1. Düşük Profil Kaldırıldı:Artık hitboxu küçük olan legendlar %5 daha fazla hasar alacak.
 2. Mozambique atışı 4 den 6 ya yükseltildi.
 3. P.K Drop paketinden çıkartıldı ve yerine TripleTake geçirildi.
 4. Loba’nın ultisinin cooldownu 30 saniye yükseltildi ve diski artık çok daha güvenilir oldu.(ekstra diskte değişiklik olduğu belli ama tam açıklanmadı)
 5. Lifeline d.o.c kalkanı kaldırıldı ve artık lifeline ultisinin cooldownu 60 saniye ayrıca artık ultisi yükseltme kesin içerecek(zırh,knockshield gibi)
 6. Bangalore smoke’u artık düşmanlara hasar vermeyecek.

 

 

BATTLE PASS SKİNLERİ:

Octane:

 

Rampart:

 

Devition:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROTASYON:

Split 1: Worlds Edge

Split 2: Olympus

 

 

YENİ SİLAH: BOCEK BOW:

 

Silaha dair pek detay yok ama 3 farklı ok atışı mevcut

 1. shotgun şeklinde 3 lü
 2. sniper gibi uzak mesafe
 3. seri sıkan orta menzil

bunun dışında pek bir bilgi yok dediğim gibi.

 

 

Yeni sezonla ilgili tüm bilgiler şuanlık bu şekilde yama notları çıkınca paylaşacağız.

 

 

Sağlıcakla kalın..^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın