Apex Legends Sezon Ortası Haberleri

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Sezon Ortası Haberleri
 Duyurular

Herkese Merhaba!

1.5 Ayın ardından detaylı haber yazısının zamanı geldi.

Sezon ortası yamalarına kadar pek bilgi sızmıyor maalesef; o yüzden detayları şimdi konuşma vaktimiz geldi.

 

RAIDERS COLLECTION ETKİNLİĞİ

Etkinlikte ahım şahım bir gelişme yok o yüzden çok haber yapılacak bir potansiyelde değildi ama kısa bir özet geçelim.

Etkinlik 7 Aralıktan 21 Aralığa kadar sürecek ve korsan temalı Legend skinlerini bizlere sunuyor. Aynı zamanda etkinlikle beraber Winter Express geri dönüyor.

Bu sezon herkesin merakla beklediği o güzelim mayo skinleri maalesef gelmedi neden böyle birşey yaptılar bilmiyorum ama plaj teması çok daha yakışırdı diye düşünüyorum.

Ama korsanı seçmişler her zamanki respawn çılgınlıkları.

Onun dışında leşşşşşş gibi bir wattson heirlommu sizlerle.

Yani bu tasarımcıların psikolojik sorunları var diye düşünüyorum çünkü Mirage’dan sonra akıllanmışlardır diye düşündüm ama berbatın ötesinde bir heirlomm yapılmış kızımıza.

O elektrikli kırbaç teorileri felan hepsi yalan oldu bence tasarımcılarını fanlardan seçmeleri gerek fan yapımları çok daha iyi.

Loba main olarak korku içinde bekliyorum heirlommu artık. Umarım sopası yerine saçma sapan bir şeyi heirlomm yapmazlar.

Ücretsiz ödül rotasyonunda Tracker olarak Wattson ve Pathinder denilmiş bunada değinmeden geçemeyeceğim çünkü gerçekten salaklar bunlar.

Wattson’a heirlomm geldiği için anlayışlı bir şekilde karşılayabilirim ama şu Pathfinder gibi 1-2 legenda daha yaptıkları özel muamele gerçekten rahatsız edici olmaya başladı.

Bu etkinlikle beraber 3. Tracker’ı olacak pathfinder’ın ve Ash yeni legend olarak bu yamada Tracker almıyor. Artık bu sistemi yapay zeka kontrol ediyor dicem 😀 çünkü gerçekten

saçma kararlar veriyorlar…

 

Evet,bu kadar respawnı gömdükten sonra gelelim yeni haberlere…

Sıra sıra gidelim bomba haberler var önceliği bir sonraki etkinliğimize veriyorum.

 

Dark Depths

Bu etkinliğimiz 3 hafta sürecek ve 11 ocakta başlıyor etkinlikte sınırlı süreli oyun modu yok sadece kostümler ve yeni arena haritamız mevcut.

 

Yeni Arena Haritası: Habitat 4

Konsepti çok güzel Respawn, harita yapmayı biliyor gerçekten. Keşke başka şeyleri de bilse… 😀

Habitat 4 Mini Map Görünümü

Gelelim Dark Depth etkinliği ücretsiz ödül ağacına:

  1. HAFTA

2. HAFTA

3. HAFTA

Dark Depths Etkinliğinde gelecek Legendary Skinler:

Dark Depths Epic Kostümler:

Epicler de erişebildiğim kostümler bu kadar daha fazlası varsa açığa çıkmamış demektir.

Hazır etkinlik kostümlerinden gidiyorken birde yıl dönümü kostümlerini gösterelim.

Yıl Dönümü Kostümleri:

(Modellemesi tamamlanmamış)

Yıl dönümü kostümleri de bu kadardı Apex’in yıl dönümü 4 Şubat olduğu için ocağın sonu gibi bunlarda gelir diye düşünüyorum.

Şimdi konuyu değiştirmeden önce hazır kostümlerdeyiz göstermek istediğim birkaç görünümler daha var.

 

Valkyrie Blue Bomber

Bu kostüm sezon 9 valkyrie launch bundle kostümünün recoler modeli ama Wraith’de olduğu gibi Apex Coin ile alınacak diye tahmin ediyorum.

Bu arada iğrenç olmuş bence 🙂 bir kostümün orjinalini bozmamaları gerekiyor kırmızı modeli çok daha iyi duruyordu bu Fenerbahçe den fırlamış gibi duruyor.

Gelelim yeni Story Kostümümüze.

Bangalore Story Skin: MIL-SPEC

Öncelikle Story Skinler çok çok çok başarılı skin modelleri orası gerçek ama ben tek birşeyden şikayetçiyim oda çok yavaş çıkmaları en son story skin Valkyrie’di ama o türünün tek örneği o yüzden daha geri gidiyorum Pathfinder.

Sezon 7’den bu yana 1 sene geçti ve bangalore story skin daha yeni geliyor. Aşırı yavaş çıkartıyorlar ve bundan biraz şikayetçiyim. Onca legend var hepsine yapmaları gerekiyor bence. Herilomm gibi her sezon 1 legenda yapsalar yeterli olur zaten ama böyle senede 1 çok uzun sürüyor ondan öncekide bloodhund’ındı oda taaaa sezon 4 te geldi. Bu işi hızlandırmaları şart birçok legendın hikayesi belirsiz. Yeni legendların özel kostüm alacağıda meçhul valk gibi özel hikayeleri olanlara veriyorlar ama Loba,,crypto,revenant vb. legendların hikayeleri şuanlık belirsiz ve bunlara nasıl ilerleme yapacaklar bilmiyorum. Wattson’un hikayesi şuan tamamlandı bile ona nasıl kostüm çıkaracaklar mesela ? bu işte çok büyük ayrımcılık ya da belirsizlik var ama umarım düzelir.

 

Bazı arkadaşlar bangalore’un pilotlardan güçlü olma olayına takılmışlar ona şöyle bir açıklık getireyim. Bangalore IMC’de çok üst düzey bir askerdi IMC Askeri akademisinde sınıf 1. siydi ve bir Peackeeper’ı parçalara ayırabilen , onu bir Precision Choke hop-up’ı ile donatabilen ve yirmi saniyeden kısa bir sürede yeniden bir araya getirebilen tek öğrenciydi. (gözleri bağlıyken)

Bu yüzden üst düzey bir asker bazı pilotlardan güçlü olabiliyor 🙂 her pilottan tabiki güçlü olamaz ama animasyondaki pilot’un seviyesini bilmiyoruz sonuçta.

Ash,viper gibi Apex Predator’da üst düzey pilotlar jack cooper gibi yeni çaylaklara yenik düşebiliyor 🙂 bu evrende teknik olarak mantık arayamıyoruz :/

 

Bangalore story etkinliğinin tarihi belirsiz gözüküyor ama ocakta olacağını düşünüyorum.

 

Gelelim Sezon 12’ye 🙂 

Sezon 12 Battle Pass’ından sızan isimler var.

 

Ash Epic skin(Season 12 Battle Pass)

görüntüsü sızan tek battle pass skini Ash’e ait ama geleceklerin isim bilgisine sahibiz.

diğer epic skinler:

  • Lifeline
  • Crypto
  • G7 Scout’a

ait olacak.

Sezon 12 Battle pass’ında 1. seviyedeki legendary silah skini Eva-8’e ait olacak ve 100. seviyedeki silah skini ise Reactive Hemlok olacak.

Sezon 12’nin kod adı ise şuan Rebelbiker olarak gözüküyor.

aynı kod adına sahip peackeeper kostümü de mevut bu yüzden sezon kod adı kesin değil ama görürseniz şaşırmayın 🙂

 

Gelelim Maggie’ye kendisi sezon 12 Legendı olacak büyük ihtimalle ve işler kızışıyor gibi duruyor. Kayıtlara göre Storm Pointte savaş olacakmış Syndicate ve Salvo arasında bilmeyenler için salvo bir gezegen ve syndicate ise apex games’in kurucuları yani büyük bir şirket ve solace gibi gezegenlerle ortaklık yaparak o dünyalardan legend arena vb şeyler çıkartıyorlar Olympus gibi. Sezon 8 de Salvo syndicate’e katılmıştı ve Fuse salvo şampiyonu olarak syndicate’e dahil oldu. Bu sayede Apex Games’e katılan ilk salvo legendı oldu. Maggie bu durumdan çok sinirliydi ve fuse’u öldürmeyi bile denedi.

 

Maggie’nin sinirli olma sebebi salvonun bir kurumla anlaşma yapması maggie salvoyu özgür bağımsız bir gezegen,millet olarak görüyordu ama işler en sonunda öyle gitmedi.

Maggie’yi sezon 8 story’sinde uçurumdan düşerek öldü sanıyorduk ama ölmemiş anlaşılan ve büyük bir savaşa hazırlanıyor.

Yüksek ihtimalle salvo’da kendi gibi düşünenlerden bir grup terorist,isyancı gibi bir örgüt kurdu ve syndicate’e saldıracaklar işte saldırı Storm Pointte gerçekleşecek ve 21 ocakta olacağı söyleniyor bangalore’un nedense bu hikayeyle bir bağlantısı olacak diye düşünüyorum çünkü strom pointten yardım sinyali almıştı ve fall ship adlı bir location var biliyorsunuz bu gemi enkazının sebebi maggie olabilir.

 

Bu olayla ilgili resimler sadece gemilerle ilgili.

Bu maggie’nin gemisi ve kodlarda fly phease diye bir kod bulundu phease’in void yani wraith ve ash’in kullandığı diğer boyut olduğunu düşünürsek bu phease uçmakla alakalı bir yetenek olacak gibi duruyor.

bu gemi savaşta kullanılacak ama maggie’ninde bir yeteneğinin parçası olabilir gemiyle bir yerden bir yere uçmak gibi müthiş bir yetenek olurdu 🙂

onun dışında saldırı yeteneği de olabilir tabi ateş eden bir gemi çağırmak gibi bangalore ve gibraltar ultisi gibi.

Bu resim ise teaser etkinlik gemisinden ne işe yarayacağı bilinmiyor ama yüksek ihtimalle sezon 8 deki gibi gökyüzünde gözükecek salvo gemilerinden birisi olabilir.

salvoyla syndicate gemilerinin savaşından bir görüntü olduğu söyleniyor tabi ki modellemeler daha tamamlanmadığı için bir şey söylemek çok zor.

son olarak ‘ta Salvo ve Syndicate gemilerinin kıyaslandığı bir görsel görüyoruz. Salvo’nun silah sınıfında çok iyi olduğu düşünülürse syndicate’in işi zor gibi 😀 ama koskoca syndicate tabiki yenileceğini düşünmüyorum.

 

Sezon 12 legendı yüksek ihtimalle Maggie olacak. Skydive Emote’u felan bulundu çünkü umarım hikayeyi güzel bağlarlar salvodan yeni legend gelmesi iyi fakat şuanki hikayede yersiz bir karar

beklentinin düşük olduğu bir sezon bizi bekliyor o yüzden aşırı bir beklentiye girmeyelim derim 1 sezon düşük 1 sezon yüksek beklenti yapıyorlar.

Unutmadan söylemeyi unuttuğum bir şey daha var. Daha doğrusu göstermeyi 🙂

Bu arkadaş mermi kutusu ve kendisi yüksek ihtimalle yeni survival item olacak ve mermileriniz çantanızda değil bu kutuda yer kaplayacak diye düşünüyorum tabi bunu nasıl işlerler bilmiyorum survival item değil’de çanta gibi takılan başka bir şeyde olabilir. Bunun ne zaman geleceği belli değil ama salvonun gelişiyle bu tarz mühimmat depoları oyuna gelebilir buda sezon 12’yi işaret ediyor dostlarım.

Benden bu kadar siz yeni olaylar ile ilgili ne düşünüyorsunuz fikirlerinizi yazmaktan çekinmeyin lütfen düşüncelerini çok merak ediyorum.

Bu arada haberlerden hemen haberdar olmak için uygulamamızı indirmeyi ve bildirimleri açmayı unutmayın 🙂

 

Kendinize iyi bakın bir sonraki yazıda görüşmek üzere…^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın