Apex Legends Sezon 14’de Bizi Neler Bekliyor?

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Sezon 14’de Bizi Neler Bekliyor?
 Duyurular

Merhaba Arkadaşlar, Biliyorsunuz yeni sezonumuza bir aydan az kaldı. Bu yüzden bazı şeyleri konuşmanın da zamanı geldi. 🙂

Konuya başlamadan önce size uygulamamızdan biraz bahsetmek istiyorum. GGTURKEY mobil uygulamasını indirerek haberlerden anında bildirim alarak haberdar olabilirsiniz. Merak ettiğiniz karakterlerin yeteneklerine bakabilir. Harita Rotasyonunu görebilir ve satmak istediğiniz hesabı uygulamaya ekleyerek satış gerçekleştirebilirsiniz. Detaylar için tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz. 🙂 Desteğiniz için şimdiden teşekkürler.

Şimdi gelelim yeni sezonda olacaklara. Bu bilgileri uzun zamandır sizinle paylaşmak için can atıyorum açıkçası sadece doğru zamanı bekledim. 🙂

Şimdi öncelikle herkesin merak ettiğini düşündüğüm şeyi konuşalım 🙂

Yeni Efsane kim olacak ?

Açıkçası sezon 15 efsanesini bile biliyorum ahahahah

ama her şeyin zamanı var tabii ki ^^

Sezon 14 efsanemizin Vantage adlı bir efsane olacak. Bu arada Apex’in Mobil versiyonu ile Türkçeleştirme olayı çok amatörce de olsa başladı. O yüzden artık Legendlara “Efsane” vb. durumlarda da Türkçeleştirme kullanacağım haberiniz olsun.

Efsanenin ismi şu anlık Vantage olarak biliniyor. Değişeceğini pek sanmıyorum.

Vantage adlı Efsanemiz ne yapıyor diye sorarsanız yeteneklerine bir değinelim

Öncelikle ablamız bu. Evet kendisi bir kadın karakter. Bu görüntü bir tık basit ve kalitesiz durabilir ama tabii ki tarzının ve yüz hatlarının  biraz daha netleşeceğinden ya da değişeceğinden emin olabilirsiniz. Her Efsane için aynısı oluyor çünkü doğal olarak 🙂

Öncelikle karakterimiz bir keskin nişancı karakteri ve giydiği kıyafetlere bakarsak soğuk iklim bölgesinden geldiği anlaşılıyor buda bizi soğuk iklimin olduğunu bildiğimiz tek gezegene götürüyor. Talos. Talos gezegeninden şu ana kadar gelen tek Efsane Bloodhund oldu. Vantage, Bloodhund’dan sonra gelen ikinci Talos Efsanesi olacak gibi duruyor. Ayrıca sızan bilgilere göre karakter yapımcısının Vantage’in Bloodhund ile bir bağlantısı olacağını da söylemiş. Buda ya bir hikayede arkadaş veya tanıdık olduklarını ya da sadece aynı gezegenden geleceklerine bir işaret olabilir.

Şimdi gelelim yeteneklerine:

Pasif Yeteneği: Keskin Nişancı Kiti:

Vantage ADS modunda(nişan alma modu) herhangi bir dürbün ile baktığı zaman (uzak mesafe dürbünleri ile daha iyi olur diye düşünüyorum) baktığı rakibe karşı bilgi topluyor. Bu bilgilerde, rakibin kalkan nadirliğini yani mor mu mavi mi beyaz mı olduğunu, kullandığı efsaneyi, takımının üye sayısını ve hedefe olan uzaklığı gösteriyor. Büyük ihtimalle yaşayanları gösterir kartı alınanları sayar mı saymaz mı bilemiyorum.

Taktik Yeteneği: Echo İndirmesi:

Vantage, Echo adlı uçan bir yoldaş çağırıyor. Bu yoldaş vantage’in yarı çapı etrafında gezinebiliyor. Vantage gitmesini istediği yere tıkladığında o bölgeye uçuyor tıpkı new castle’ın koruma cihazı gibi aktifken yer değiştirebiliyor. Bu uçan kuş havadayken gördüğü rakipleri taramıyor gibi gözüküyor. Sızan videolarda tarama özelliğinden bahsedilmemiş. Uçup ses çıkartıyor sadece ama şöyle bir olay var. Vantage, kuşu yönlendirip bir pozisyonda bıraktığında  taktik yetenek tuşuna basılı tutarsa kuşa doğru doğrusal bir yolda uçmaya başlıyor. Sanki kuş onu çekiyormuş gibi bir uçuş bu düz bir şekilde gidiyor ve kuşa geldikten sonra bir sıçrama yaparak oraya yakın bir yere iniş yapıyor ya da atlıyor artık nasıl anlarsanız. Kuşun maksimum uzaklığının da 35 metre olduğunu belirtelim.

Nihai/Ulti Yeteneği: Ölüm İşareti/Öldürmek için İşaretle:

Vantage bir keskin nişancı silahı çıkartıyor ve bu silahla da pasif yeteneği çalışabiliyor bu arada. Bu silahla bir rakibi vurursa rakip işaretleniyor. Tüm takım tarafından görülebiliyor yani. Ondan sonra bu işaretlenen rakip için Vantage ve takımına %15 lik bir hasar artışı sağlanıyor. Sadece işaretlenen rakibe karşı. Vantage’in ulti yeteneği 20 hasar veriyor. Ultisiyle aynı işaretlenen adamı tekrar vurursa tüfeğin verdiği hasar ikiye katlanıyor.

Eveeet karakterimizin yetenekleri bu şekilde.

Yeteneklerini kullanırken görmenizi çok isterdim bir video falan olsaydı gerçekten iyi olurdu tabii ama üzgünüm arkadaşlar yapacak bir şeyim yok 🙁

 

Yoksa var mı ?

Tabii ki var 🙂

Biz sizi ne zaman mahrum bıraktık 🙂

Gördüğünüz gibi arkadaşlar, Yeni karakterimiz şimdilik bu şekilde tabii ki yeteneklerin değişebilme ihtimalini unutmayalım. Sonuçta Respawn tarafından resmi olarak paylaşılmış görseller değil. Karakterimizin modellemesi dahil birçok şeyin değişme ihtimalini göz ardı etmemek gerekiyor. Genelde ufak dokunuşlar yapıyorlar ama tema aynı kalıyor. Bundan çok uzak bir şeyin geleceğini sanmıyorum tabii ki.

Şimdi gelelim bir diğer konuya, Harita. Bildiğiniz üzere King’s Canyon en son sezon 8 de güncelleme aldı ve yaklaşık 1.5 yıl oldu hatta 1.5 yılı geçti bile. Doğal olarak bu sezon güncelleme alması gereken harita King’s Canyon oluyor. Hatta çok geç bile kaldı. Çoktan alması gerekiyordu ama büyük ihtimalle hikaye yüzünden doğru zamanı beklediler. Olympus ve Stormpointte yaşanan olaylar bitmek bilmediğinden böyle olması doğal tabii son sezonun hikaye olayını da New Castle yüzünden Storm Pointe aldılar diye düşünüyorum. Olympus ise Lifeline,Octane ve Horizon gibi karakterler için hatta Loba üzümlü kekim için bile çok önemli bir noktada. Apex Evrenindeki en önemli konumda olabilir Psamathe yüzünden.  Neyse şimdi gelelim ilk göz ağrımıza. 🙂

Adı gibi Kendi de yüce olan ve oyunun betasından beri bize kucak açan:

King’s Canyon/Krallar Kanyonu 

Kendisi dediğim gibi yüksek ihtimalle Sezon 14 Harita Rotasyonunun gözbebeği ve değişime uğrayan bir sonraki harita olacak. Sonunda!

Şimdi peki King’s Canyon’a ne olacak ? Sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Öncelikle herkesin özlem duyduğu bir yerden başlayalım. 🙂

Skull Town

Bildiğiniz gibi Loba kraliçem Skull Town’un içinden geçti tabii ki sorumlusu Revenant aslında 😀 Günah keçisini o zebani tipli similacrum yapabiliriz bence 🙂

Sendika/Syndicate yani namı değer Apex Games’in kurucuları burayı ele almış ve yeniden inşa etmeye karar vermiş gibi gözüküyor. Bu görüntülerin şu anlık sızıntı olduğunu unutmayın ama bu kadara detaylı bir modellemeden sonra çok şeyin değişeceğini pek sanmıyorum.

Birazdan izleyeceğiniz King’s Canyon videosunda da göreceğiniz üzere bu yeni yerin adına Skull Salvage diyebiliriz. Tabii ki eski Skull Town gibi tabii ki olamaz. Arkasında bulunan Thunderdome gibi yerlerin benzeri maalesef  gelemez. Gerçekten eşsiz yerdi.

Eveet bu kadar duygulanmak yeter. 🙂

Yeni Skull Savage görüntümüzü de gördükten sonra gelelim Cage/Kafes’e

Burada bir olay olmuş gibi görünüyor. Sanki kafesin demirlerini kırıp geçen bir yaratık olmuş gibi bilmiyorum. 😀 Bu arada gerçekten ne olduğunu bilmiyorum 🙂 o yüzden mesaj vermiyorum yani öyle anlamayın 🙂

Belki şu Leviathan sorunu çözülmüştür ve artık kafese ihtiyaç kalmamıştır kim bilir. Ama artık en tepeye çıkıp Valkyrie ile ulti açarak uzaya yükselemeyeceğim için çok üzgünüm 🙁

Tabii ki yine söylüyorum bu görüntülerde değişiklik olabilir. Respawn bey son dakika değişim yapabilir. 🙂

Şimdi gelelim bir diğer Kısıma

Burası marketin yanındaki üstü kapalı olan mağaraydı tabii ki artık üstü kapalı değil 🙂 Burayı da böyle yapan bir sebep olmalı ya da keyiften açmışlardır artık ne deyim manyak bunlar ne yapacakları belli olmaz.

En azından artık Valkyrie ile buradan gökyüzüne yükselebileceğiz 🙂

Önemli değişiklikler bunlardı tabii ki bunların dışında eklenecek başka yerlerde olabilir sonradan. Ufak detaylar vs. muhakkak oluyor zaten onları resmi olarak açıklanınca daha detaylı görürüz ama şu anlık Skull Salvage’in gelmesi çok heyecan verici bir değişiklik gibi gözüküyor.

Birde şu anlık belirli olan haritaya bakalım.

Değişen yerler haritada renklendirilmiş zaten gördüğünüz gibi oyuna resmi olarak geldiği zaman harita bu şekilde gözükmez. Bazı değişikliklerde olabilir dediğim gibi.

Şimdi merakla görmek istediğiniz düşündüğüm haritanın video versiyonunu sizinle paylaşacağım. Skull Salvage’în içini rahatça bir görün bakın beğenirseniz Respawn’a iletiriz artık ahahahah.

Gördüğünüz gibi harita hoş duruyor bazı modellemelerin tamamlanmamış olmasına takılmayın tabii görüntü eski ve test aşamasındaydı şimdi değişmiş ve tamamlanmış bile olabilir. Dediğim gibi baya hoş duruyor özellikle Skull Salvage, eskisini aratmaz demeyi çok isterdim ama pek mümkün değil. Respawn’a bu kadar isteğe rağmen neden geri getirmediklerini sormuşlardı onlarda oyunun hikaye akışı yüzünden olduğunu ve zamanı geri alabilseydik bunu yapmazdık dediler. Onlarda bu hatalarından bir ders çıkarmış olsa gerek zaten artık haritalarda çok yıkım yapmayacaklarını Storm Pointin gelişiyle açıkladılar. Bakalım göreceğiz.

Evet, Harita bilgileri de bu kadardı şimdilik. Şimdi gelelim 2-3 afiş görüntüsüne

Bunlar sızıntı görseller bu sezona ait olup olunmadığı bilinmiyor ama “Hunter Safari” yani “Safari Avı” adıyla çıkmış ortaya. Buda biraz Storm Pointi andırıyor. Harita Güncellemesi daha yeni aldı yani Savaş Biletiyle alakalı değil de etkinlikle alakalı görünüyor. Storm Pointte geçecek bir etkinlik için diye düşünüyorum yüksek ihtimalle. Tabii değişime bağlı olan haritadan bağımsız savaş bileti içinde olabilir belli olmaz bunların işi. Ayrıca görsele göre Yine bir Revenant afişi ve büyük ihtimalle kostümü geliyor gerçekten bu yazıdan sonra intihar etmeye gidebilirim.

Buda böyle bir bilgiydi. Şimdi oyunla ilgili ufak bir şey söylemek istiyorum sonra bitireceğim.

Apex Mobil’de olup oyunda olmayan çok fazla ek özellik var biliyorsunuz. Bunların ilerde efsaneler için gelip gelmemesi tartışılıyor ve gelmesi gerektiğini düşünüyor çoğu kişi. Bende aynı şekilde Loba’nın düşen takım arkadaşlarının kutularından kartı alma özelliği gibi ufak detaylar söz konusu. Geçen ki yazıda size bir söylenti duyduğumu söylemiştim biliyorsunuz 🙂 Cryptonun bir sonraki mobil karakter olarak gelmesiyle ilgili 🙂 Yani gelen görüntülere göre Drone gördüğü düşmanlara kendi kendine gidiyor ve etraflarında geziyor. Tabii ki mobile kolaylık olması açısından yapılan değişiklikler ama Normal oyununda bu tarz bazı değişikliklere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Apex Efsaneleri adlı bir oyunun Efsaneler arasındaki dengesizliği tutturmaları gerekiyor. Sevilen ve oynanan karakterlere daha fazla kostüm çıkarmaları gibi saçma fikirleri var diyeceğim ama Revenantın oynanma oranı Lobadan düşük 🙂 Mantıklarını anlamış değilim neysee yani normal oyun için köklü değişim yapmaları gerekiyor. Lobi ekranından efsane seçim ekranına kadar ince ayara çekmeleri ve yenilik getirmeleri gerekiyor diye düşünüyorum. 3 yılı geride bıraktık 4. yılı tamamlayacağız 4 şubatta. Umarım ilerisi için güzel planları vardır. Gelecek Efsaneler içinde daha yaratıcı olsalar çok daha güzel olabilir. Gerçekten çok saçma efsaneler yolda diyebilirim. En azından normal oyunda Mobil akıp gidiyor gerçekten kıskanıyorum.

Yeni sezonumuzun bir sorun olmazsa 9 Ağustosta çıkması gerekiyor. Yüksek bütçeli bir sezona giriyoruz. O yüzden gelen etkinliklerin ve Yeniliklerinde öyle olması gerekiyor. Efsanelerde umarım güzel değişiklikler yapılır. Yine Loba diyeceğim ama 🙂 karakter sezon 13 den beri 2 aydır bozuktu ve daha yeni düzelttiler sezonun bitmesine 1 aydan az süre kalırken.. gerçekten büyük rezillik. Koskoca bir firmanın bunu yapması, Rekabet anlamında rekabet eşitsizliğini doğurdu. Umarım hak edilen değerler hak edilen kişilere verilir diyelim. 🙂

Evet, Bugünkü yazımızın da sonuna geliyoruz. Umarım yenilikleri beğenmişsinizdir. Şimdilik tabii ki bu anlatılanların da değişikliğe uğrayacağını unutmamakta fayda var. Bu görüntüler yaklaşık 1.5-2 Aydan eski bu arada 🙂 O yüzden zamanı yaklaştı diye yeni paylaştım. Çok değişiklik olacağını düşünmüyorum ama bakalım.

Kendinize İyi Bakın Bir Sonraki Yazıda Görüşmek Üzere..^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın