Apex Legends Savıors İle İlgili Bilinenler

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Savıors İle İlgili Bilinenler
 Duyurular

Herkese merhaba arkadaşlar, geçtiğimiz sezon biraz pasifti ama tonlarca bilgi sızdırıldı bunlardan bazılarını sizinle paylaştım bazılarını ise henüz paylaşmadım o yüzden gelin şimdi burada bazı şeyleri konuşalım ^^

Yeni Legend: New Castle

Bu arkadaşımızın yeni karakterimiz olacağını haftalar önce konuşmuştuk zaten. Bu yüzden özelliklerine kısaca değinelim yeri gelmişken daha sonra detaylı hikaye ve yetenek profilini anlatan new castle legend kartımız paylaşılacak.

Öncelikle karakterimiz defans/savunma sınıfında buda onu gibraltar,caustic,wattson ve rampart ile aynı sınıfa sokuyor.

Karakterimiz gibraltarı hemen hemen tahtından edecek potansiyele sahip desem çokta abartmış olmam. Ama rampartı edeceği kesin 😀 Karakterimizin taktik yeteneği eski oyuncuların lifeline’dan bildiği üzere bir kalkan açıyor. Bu kalkan tek yönlü bir tarafa bakar ve ordan gelen herhangi bir saldırıyı buna mermi,bomba vs her türlü saldırı yeteneğine karşı gelebilecek bir enerji duvarı açıyor. Bu duvarın tabii ki belirli bir süresi olacaktır ama 10 ila 20 saniye arasında olacağını düşünüyorum.

Gelelim Pasif Yeteneğine arkadaşlar. Pasif yeteneği, anlatılmaz gösterilir bir şekilde gerçekten 😀 O yüzden önce resmini göstereyim.

Gördüğünüz gibi burada pathfinder’ı kaldırıyor ama aynı zamanda da sürüklüyor ve ekstra olarak bu işlemi yaparken kalkan açıyor 😀 op gibi gözükebilir arkadaşlar ama lifeline’ın eski yeteneği kadar op değil emin olabilirsiniz. Çünkü kalkan aşırı büyük bir alana etki etmemekler beraber New Castle bu işlemde adamı kaldırmakla meşgul yani çatışmaya dahil olamaz savunmasız pozisyonda. Bu esnada arc star ve termit gibi bomba türleri etkili olabilir.

Son olarak hızlı bir şekilde ultiye değineceğim çünkü legend dışında da anlatmam gerekenler var.

Ultisi belirli bir bölgeye başta havaya uçup güm diye yere inerek bir kalkan hattı oluşturuyor. Rampart kalkanlarının büyük hali gibi.

Bu bariyerlerin canı var tabii ki belirli hasar aldıklarında kırılıyorlar. Wattson ve rampart ile beraber bir konumu harika bir şekilde kaleye çevirebileceğinize şüphe olmasın çünkü inanılmaz derecede savunma kabiliyeti yüksek bir legend.

Şimdi gelelim Storm Point’e

Respawn, yine saçmalama yolunda devam ederek map güncellemesini storm’a verdi. Lansman Fragmanında ki (izlemeyenler lansman yazısına basıp izleyebilir.) Canavarın ölmüş halini POI olarak getirdiler. (POI: apex haritaların da bulunan bölgelerin kısaltma adıdır. ör. skull town,market,termal station bir POI’dir.) Yani Storm Point zaten sevilmeyen bir harita ve bunu sevdirtmeye zorla çalışıyorlarmış gibi görünüyor ama ne kadar doğru orasını bilemem. King’s Canyon 8. sezonda güncelleme aldı en son ve hala daha güncelleme almadı büyük ihtimalle bir sonraki sezon alacak ve bazı görüntülerini gördüğüm mükemmel haline kavuşacak gibi görünüyor 😀 orası sürpriz tabii ki söylemiyorum. ^^

Velhasıl kelam Storm Point cehennemi geri dönüyor. Harita Rotasyonunda ise Rank için 1. Kısım Storm Point 2. Kısım World’s Edge olacak. Normal Rotasyon’da ise SP,WE ve Olympus yer alacak. King’s Canyon bu sezon yok.

IMC haritaya bu tarz yapılar koydu. Şuanlık sadece Storm Pointte bulunuyor diğer haritalara da gelebileceği söylentiler arasında. Şimdi bunun olayı şu:

İçine takımınızla giriyorsunuz ve 60 saniye boyunca bu kutu gibi şeyin içindeki Robotlarla savaşıyorsunuz. (Loba’nın sinematiğinde ki robotlar.) 60 saniyenin sonunda loot box’lar açılıyor ve bu kutulardan loot yapyorsunuz. Eee yani basit bir loot box için mi savaşacağız dediğinizi duyar gibiyim. Bu yüzden bunlar Smart Loot Box diye geçiyor. Yani sizin envanterinizde silah eklentisi çanta vs. neye ihtiyacınız varsa ona göre loot veriyor.

İşin en güzel tarafı ise bu 60 saniyede ki savaş esnasında kapılar kitleniyor ve dışarıdan 3. parti takımlar size dokunamıyor. Eee dışarda bekleyip pusarlar dediğinizi de duyar gibiyim 😀 respawn’da duymuş ve içeiden binilebilen üstten fırtlatan bir kaçış sıçrama noktası koymuş. Şu SP’deki fırlatan cihazlarla aynı görevi görüyor.

Bu sayede dışarda sizi bekleyen yam yamlardan kurtuluyorsunuz. Bu kutular harita da 4 adet bulunuyor ve eğer çok ilgi görürse diğer haritalar içinde bir şeyler olabileceğini söylemişler. Benim şahsen hoşuma gitti güzel düşünülmüş.

Şimdi bu kadar güzel haberin ardından üzücü bir haber vermezsek olmaz. 😀

Rampage LMG ve R301 Replicatör’ün içine giriyor ve daha önce longbow ve Flatline’a olduğu gibi sadece ordan üretilip kullanılabilecek. İyi mi Kötü mü bilemem ama bana göre kötü. Çünkü replicator’de çanta gibi kıymetli şeyler olduğu zaman hepsini alamıyorsunuz. Ayrıca yapıp çıkarmak zahmetli iş gibi geliyor bulmaya göre :/ Respawn’ın şu cihazların içine silah koyma olayından çok rahatsızım ama maalesef yapacak bir şeyimiz yok gibi görünüyor.

Evet arkadaşlar, yama notları gelmeden önce bir inceleme tarzında bir yazı paylaşmak istedim. İlerde gelecek olan birçok şeyin bilgisine sahibim ama bazı şeyleri zamanla öğrenmeniz gerektiğinden onları sonraya bırakıyorum. İnanın çok güzel şeyler geliyor. Ayrıca Apex Mobile’in Mayıs ayında global olarak çıkış yapması bekleniyor. 10 Legend ile beraber çıkacakmış şuanlık ve tabii ki orjinal King’s Canyon ve World’s Edge ile beraber çıkıyor. Oyunun bazı yerlerde betaya başlaması ve ios testlerinin başlamadan global olarak çıkış yapması enterasan görünüyor umarım batırmazlar diyelim ve geçelim 😀

Benden bugünlük bu kadar kendinize iyi bakın hepinizin bayramını içtenlikle kutluyorum. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın