Apex Legends Mobil Sezon 2 Başlıyor!

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Mobil Sezon 2 Başlıyor!
 Duyurular

Herkese Merhaba Arkadaşlar,

Bugün yeni duyurulan Apex Legends Mobil Sezon 2 Lansman Fragmanından topladığımız bilgilere ve diğer önemli detaylara bakacağız.

Öncelikle Apex Mobile Normal Apex’ten farklı bir şekilde işleniyor biliyorsunuz. Şuan ki bilgilere göre her sezon 2 Legend geliyor gibi gözüküyor. Bir tane Exclusive legend(Fade) bir tanede normal legendlardan(Loba) getiriyorlar.

Bu sezon yeni legendımız RHAPSODY

2. sezon, yani Apex Legends Mobile: Bozulma (orjinal adı ile Distortion) ile birlikte oyuna bir süreliğine mobil platformlara özel olarak kalacak ritim ve müzik temalı özel güçlere sahip Rhapsody, Rowdy adlı yapay zeka robotu ile sahaya atılacak.

“Aslen teknoloji devi Pythas Inc.’in her şeyi kontrol ettiği Kómma’dan Rhapsody, müzik sevgisini kullanarak yoksulluktan kurtulmak için tehlikeli gece hayatı bölgesi Neon Dunes’da Apex sahnesindeki en sıcak Efsanelerden biri haline geldi. Rhapsody’nin yardımcı robotu Rowdy’yi yaratan parlak bir AI mühendisi olan annesi, şirket sırlarını keşfettiği için Pythas Inc.’den kovuldu ve şimdi Rhapsody, ailesini borçtan kurtarmak için Apex Games’te onların bayrağı altında rekabet etmek zorunda.”

Rhapsody müzik temalı bir güce sahip kolundaki yuvarlak ses cihazları mirage’ın decoy için kullandığı hologram cihazlarına benzeyebilir ama tamamen farklı görevdeler. Bu cihazlar ses dalgası yaratma gücüne sahip.

Rhapsody’nin yetenekleri resmi olarak açıklanmadı ama tabii ki sızıntılar bizden sorulur 🙂

Öncelikle karakter destek sınıfında ama tek bir yeteneği destek, onun dışında savunma ve tarayıcılarla biraz karışık olmuş 🙂

Pasif Yeteneği: Gifted Ear/Mutlak Kulak

-Rhapsody yakında ki düşmanların seslerini özellikle ayak adımlarındaki sesleri çok rahat bir şekilde duyup nerden geldiğini görebilir.

Taktik Yeteneği: Hyphe Anthem/Yükselen Marş

-Rhapsody gücünü kullanarak bloodhund’ın taktiği gibi bir alan tarar ama bu tarama analiz amacıyla değil. Bu taranan pembe alanda olan Rhapsody ve  takım arkadaşlarının kalkanı hızlı bir şekilde  dolmaya başlar. Aynı zamanda Rhapsody ve takım arkadaşları bu 10 saniyelik sürede octane gibi hiper bir hıza ulaşır. Ama düşman tarafından vurulduklarında kalkanlarının dolma ve hızlanma etkisi ortadan kaybolur.

Ulti/Nihai Yeteneği: Rowdy’s Rave

-Rhapsody’nin minik robotu Rowdy eski lifeline kalkanı tarzında geniş büyük bir ses dalgası kalkanı açar ve bu kalkan ayna görevindedir. Yani gelen her türlü yeteneği yansıtma özelliği var. Bu sayede bu enerji alanına atılan mermiler bombalar ve yetenekler hiçbir işe yaramaz. Bloodhund’ın tarama gücü dahil bu alanın arkasında duran kişileri göremez. Fakat alanın arka kısmında duran Rhapsody ve takım arkadaşları alanın ön kısmında olan her şeyi görebilirler. Yani Bildiğiniz film cam özelliği gibi 🙂 rakipler sizi göremiyor ama siz onları görebiliyorsunuz ayrıca rakipler size ateş edemiyor. Ama siz onlara edebiliyorsunz 🙂 Bomba bir özellik gerçekten.

Bu kadar mükemmel bir karakter nasıl olmazda normal oyuna gelmez anlayamıyorum. Gerçekten fade ile beraber çıkan şu iki exclusive legend inanılmaz güzeller.  Birkaç ek tasarım ve düzenlemelerle normal oyuna gelebileceğini düşünüyorum. Ama maalesef getirmeyecekler gibi duruyor. Mobil gibi daha yaratıcı karakterlere ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Valkyrie ve Ash’ten sonra baya saçma bir hal almaya başladı. Bakalım hayırlısı.

Karakterin yeteneklerini görsel bir şekilde görmek isteyenler için buraya youtube videosu’da bırakıyorum.

Kaynak: Skeptation 

Şimdi gelelim diğer yeniliklere. Oyunun betasında da tanıtılan ve gelmesi beklenen King’s Canyon bu sezon nihayet geliyor gibi gözüküyor. Bunuda tanıtımın ilk başında King’s Canyon görüntülerinden  anlayabiliriz.

Ayrıca Mirage’ın gemiside King’s Canyonda yer alacak. Ek olarak yeni Takımlı Ölüm Maçı haritasıda bu sezon bizlerle.

Battle Pass Videosu:

Normal oyundan sağlam bir sezon olacak 😀 Darısı Sezon 14’e artık ne diyelim.

Bu arada bu sezon normal oyundan gelecek diğer legend Crypto olacak diye bir söylenti duydum 🙂 Benim söylentilerimi kulağınıza küpe edin derim ^^

Bugünlük yazımızın sonuna geliyoruz. Kendinize Çok iyi bakın Şimdiden hepinize İyi Bayramlar diliyorum. ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın