Apex Legends “Hunted” Hakkında Bilinen Her Şey!

Anasayfa » Haberler » Apex Legends “Hunted” Hakkında Bilinen Her Şey!
 Duyurular

Herkese Merhaba!

Bugün oynanış fragmanı yayınlandı biliyorsunuz ve yama notlarından önce tonla yeni bilgilerimiz var.

Övünmek gibi olmasın tabii ama yine tahminlerimizi 12 den vurduk diyebilirim ahahahah 🙂

Yazımıza başlamadan oynanış fragmanını izlemeyenler için onu koyalım ve konu başlıklarımızdan bahsedelim.

Konu Başlıkları:

 • Yeni Efsane: Vantage
 • King’s Canyon Değişiklikleri
 • Battle Pass Görünümleri
 • Teçhizat Değişiklikleri
 • Seviye Limiti Arttırıldı

Öncelikle Yeni Efsanemizden bahsedelim.

Bildiğiniz gibi Yeni Efsanemiz Vantage 

Yeteneklerinden daha önce ki yazıda değinmiştim. Dediğim gibi tema aynı kalmış sadece isimlerde ufak değişiklikler mevcut ve tabii ki animasyonlar ve modellemeler çok daha kaliteli olmuş. Size gösterdiğim görüntüler Sezon 13 den eskiydi o yüzden değişime uğraması tabii ki çok normal.

Yeni Efsane: Vantage

Yetenek kiti Resmi olarak yayınlanmadı o yüzden şu an tamamen fragmanda olan olaylara ve yeteneklerin yeni isimlerine göre değerlendirme yapacağım. 8 Ağustos Pazartesi günü akşamı yayınlanacak olan Vantage Efsane tanıtımından sonra Yeni Efsanemizin Kartını ve yeteneklerini detaylı olarak tekrar konuşuruz ama her şey belli zaten bence burada söyleyeceklerimden çok farklı bir şey olmayacaktır.

Şimdi Öncelikle Pasif Yeteneğinden bahsedelim.

Pasifin Adı Gözcü Lensi olarak güncellenmiş.

Bu yetenekle Seer gibi büyük ihtimalle sağ tık kullanarak lense geçiş yaparak rakiplerin zırhlarının seviyesini, hangi efsane olduklarını, takım bilgisini ve mesafelerine ait bilgi alıyorsunuz. Daha önce bunu sadece silahlarda yapabildiğini söylemiştik ADS yani nişan alma modunda buna ek olarak silahsızda lens takarak görebiliyor. Tabii ki ADS modunda da aynı şeyleri yapabiliyor.

Taktik Yeteneği ise Echo Yer Değiştirmesi olarak değiştirilmiş. Biliyorsunuz buradaki küçük yarasa benzeri yaratığımızın adı Echo bu küçük yaratıkcığımızın isimi özel isim ama İngilizce de echo, yankı demek. O yüzden bu yaratığın ismi bir nevi yeteneğini de anlatıyor. Ses çıkartarak yani yankı yaparak bir nevi dikkat dağıtma özelliğinin olduğunu da anlayabiliriz. Tıpkı Cryptonun Drone’unun isminin Hack olması gibi. Kapıları vb. yapıları hackleme yani hileleme yapıyor. Buda böyle bir bilgiydi işte 🙂

Gelelim Yeteneğin ne yaptığına:

Echo’yu bir konuma konumlandırıyorsunuz ve bu konumunu değiştirebiliyorsunuz tabii ki daha sonrasında taktik başlatma tuşunuza basılı tutarak echo’ya doğru uçuyorsunuz ve echo’ya geldiğinizde havada zıplama gerçekleştirerek atılıyorsunuz.

Echo’yu uzağa gönderebilme mesafeniz sızıntılarda 35 metreydi ama bu değişmiş olabilir doğal olarak. Fragmanlarda gördüğüm kadarıyla 35 metreden daha uzak gibi geldi ama emin değilim çünkü resmi olarak açıklanmış bir yazı yok bununla alakalı ek olarak şöyle bir şeyde olabilir. Echo’yu konumlandırdıktan sonra direkt atılmanıza gerek kalmayabilir. O orda beklerken siz yer değiştirebilir ve ondan uzaklaşabilirsiniz tabii ki bunun bir menzil sınırı vardır yoksa ta haritanın bir ucuna konumlandırıp öbür ucundan echo’ya uçarsanız Valkyrie salya sümük ağlamaya başlar ayıp olur. 😀

Uçma, yani atılma yeteneğini de gördükten sonra gelelim ulti yeteneğine;

 

 

Ulti yeteneğimiz ise Keskin Nişancının İşareti olarak değiştirilmiş.

Ulti yeteneğimiz Keskin Nişancı Silahı çıkartıyor ve bu silahla vurulan rakipler belirli bir hasar almakla beraber işaretleniyor. Yani tüm takım tarafından görünür oluyorlar. Sızıntılarda bu yeteneğin vurduğu hasar 20’ydi ve vurulan rakip tekrar bu yetenekle vurulduğunda hasarı 2 kat artıyordu ama sanırım bunda bir değişiklik olmuş.

Şimdi sızıntılarda ultisinde şöyle bir olay vardı. Ultisi çok hızlı doluyordu ama 5 kere doluyordu. Bunu bir önceki sızıntı videosunda fark etmişsinizdir zaten dolduktan sonra arkada tekrar doluyordu ve her bir tam dolma bir mermi demekti. Toplamda 5 dolum yapıyordu ve ulti dolması duruyordu. Fragmanda ultideyken 5 mermi olduğunu görüyoruz buda ya 5 dolum olduğunu gösteriyor ya da herkesin ultisi gibi tek bir defa doluyor ama 5 mermi hakkınızın olduğunu gösteriyor demek. Eğer böyle olursa ultiyi rampart mantığında açıp kapatabiliyorsunuz demek ve mermileri bitirmeden yeni ulti dolma süresi başlamıyor demek.

Nasıl olacağını tam bilmiyorum ama bu iki ihtimalden birisi olacak o kesin. Birinci ihtimal biraz Apexte görülmemiş bir olay olduğundan Rampart mantığında ki ikinci ihtimalin gerçekleşeceğini  düşünüyorum ben. Fragmanda ultiyle herkesi tek tek düşürdüğünü gördük ama Respawn fragmanlarda herkesi tek mermiyle indirmeyi seviyor 🙂 fark etmişsinizdir zaten genelde tek mermiyle ölüyor herkes oynanış fragmanında buda öyle havalı gözükmek için yapılmış bir şey tabii ki 🙂 oyunda ölümsüz köpekler var maalesef. ^^

Ulti yeteneğinin 20 hasar mı yoksa daha fazla normal bir keskin nişancı silahı gibi mi hasar verdiğini bilmiyoruz ama rampartın ultisi gibi GOD MODE bir şey olursa mokoko arkadaşlar şimdiden yas tutmaya başlayabiliriz.

Buradaki resimde de gördüğünüz üzere 5 mermi olduğunu gösteriyor aynı şekilde pasifi de görüyorsunuz mesafesini kullandığı kalkanı ve hangi efsane olduğunu gösteriyor. Tabii bunun ne kadar saçma bir yetenek olduğu tartışılır 🙂 uzaklık normalde de gözüküyor zaten ve azıcık algılaması olan bir insanın hangi efsane olduğunu anlayabileceğini düşünüyorum 🙂 Pasifin yaptığı tek şey kalkanı göstermek gibi duruyor. Gördüğünüz gibi üç tane kalkan var en baştaki olan yani beyaz olan kalkan daha büyük dikkat ederseniz bu büyük olan tuttuğunuz hedefteki kişinin kalkanı yani bu resimde Gibraltara ait diğer kalkanlar ise Gibraltarın takım arkadaşlarının kalkanı. Tabii çok güçlü olmasın diye onların kime ait olduğu belirtilmemiş.

Karakterimiz bu şekilde arkadaşlar şu an tek belirsiz olan şey ultisinin vurma hasarı ve taktik yeteneğinin yani echo ile vantage’in çalışma mesafesi. Bunlarda önümüzdeki pazartesi gününe kadar belirsizliğini koruyacak maalesef. En azından yama notları yayınlanana kadar. Oda genelde pazartesi günü oluyor 🙂

Şimdiii gelelim King’s Canyon/Kralın Kanyonu ama namı değer Krallar Kanyonuna ^^

Beni tanıyan varsa Apexte en sevdiğim ve oynamaya doyamadığım harita olduğunu bilirler ^^ Kemik kadronun ilk göz ağrı ve bizi Beta+Sezon 1+Sezon 2 de ağırlayan mükemmel bir haritadır kendisi.

Şimdi King’s Canyonda neler değişti bir göz atalım.

King’s Canyon Değişiklikleri

Öncelikle Haritamızın SkyBox’u değişti ve çok canlı bir hal aldı. Bu da doğal olarak haritaya yansıyor ve renklendirilmiş detaylar gözümüzü şenlendirecek gibi duruyor.

Hazırsanız eski yeni şovuna başlıyorum. Tabii ki Skull Townun eski halini göstermeye gerek yok bence 😀

Bu arada bu yeni yerin adı: Relic/Kalıntı 

Eski Relay:

Yeni Relay: Süreyya hanımın muhteşem değişimi

Hillside Eski:

Hillside Yeni:

Cage Eski:

Cage Yeni:

 

Eveet haritada ki önemli değişiklikler bunlardı. Ek olarak ganimet için sağlam bir ayar yapmışlar ve büyük ve önemli bölgelerde artık çok daha ender ve bol ganimet bulacaksınız.

Ganimet dışında haritamızda yaşam kaliteleri de bulunmakta.

Bunlar nedir dersek;

 • Oyuncuların Destroyed Bridges ve River Center arasında gitmesine yardımcı olmak için yeni yükseltilmiş bir geçit eklendi.
 • Hareketsiz Efsanelerin Repulsor’daki duvarlara erişmesine yardımcı olmak için iki set merdiven ve iki çelik halat eklendi.
 • Hareketsiz Efsanelerin Artillery’deki duvara erişmesine yardımcı olmak için bir dikey halat eklendi.
 • Bataklıklar/Swamps’da yeni bir patlayıcı tutuş eklendi.
 • Görünürlüğü artırmak için Ormandaki birkaç ağaç kaldırıldı.
 • Capacitor’de ki üç tane ulti şarj cihazından iki tanesi kaldırıldı.
 • Bazı hızlı gidilebilecek yerlerdeki gereksiz JumpTowerlar kaldırıldı.
 • Haritada çeşiti hata düzeltmeleri ve sondaki alanın saçma yerlere verilmesini sağlayan hatalar düzeltildi.

King’s Canyonda ki yeniliklerde bu kadardı arkadaşlar. Açıkçası ben en sevdiğim haritanın 1.5 yıl sonra baya güzel bir güncelleme almasından çok memnunum. Benim gibi birçok kişinin de böyle düşündüğüne eminim. ^^

Şimdi arkadaşlar gelelim birkaç tuhaf ama aynı zamanda sevineceğinizde olan Teçhizat değişikliklerine ve Battle Pass görünümlerine;

Battle Pass Görünümleri: 25-50. seviye karakter görünümleri ve 100. seviye silah görünümü.

Reactive Silah kostümü Triple-Take’e geliyor.

Teçhizat Değişiklikleri:

Öncelikle Drop Silahlarından bahsedelim;

Bazı arkadaşlarımızın dilekleri kabul olmuş anlaşılan 🙂

Volt SMG ve G7-Scout Droptan çıkmış durumda ve yerlerine Bocek Bow ve Rampage LMG geçiyor.

Bir diğer değişiklik ise Wingman ve Spitfire’dan geliyor;

Wingman artık Sniper Mermisi, Spitfire ise artık Light mermisi kullanacak. Bu saçma değişikliğin sebebi ile alakalı zerre bir bilgim yok ama oyunun mantığına göre saçma bir değişiklik olduğunu düşünüyorum. 1 Nisan şakası gibi gerçekten. Ne gerek var anlamadım.

Bir diğer değişiklik ise Altın Çanta ve Altın Knocdown’a geliyor.

Şimdi kendini kaldırma özelliği oyundan tamamen kaldırıldı. Kendini kaldırma özelliği bulunan Altın Knocdown’a Altın çantada bulunan koruyucu melek özelliği veriliyor. Yani ekstra can ve kalkanla kaldırma olayı.

Altın çantada bulunan bu koruyucu melek özelliği ise kaldırılarak yerini ekstra loot adlı yeni bir özellik alıyor.

Bu ekstra loot olayı aslında daha önce var olan ve sonradan değiştirilen bir özellikti.

Bu özellik ise Altın Çantaya sahip olan kişilere tek bir loot sekmesine 2 Phoenix Kit veya 3 medkit veya 3 Shield Battery alma özelliği veriyor. Eski oyuncular bilirler zaten eskiden her bir tek çanta kutusuna 3 Battery veya 3 Medkit veya 2 Phoenix alabiliyorduk. Bu özellik battery ve medkit’de 2 ye phoenix de ise 1’e düşürülmüştü. Bu özelliği Altın çantaya sahip olanlara geri vermişler. Artık Altın Çantada daha fazla tıbbi destek eşyaları bulundurabileceksiniz.

Şimdi gelelim Silahlarda bilinen değişikliklere:

Wingman,Longbow ve 30-30 için Skullpiercer hop-up’ı geri geliyor.

Eva-8 Buff alıyor

 • Ateş hızı artışı.
 • Shotgun Bolts artık ateşe hızını daha çok arttıracak.
 • Stok Ekleme
 • Double tap hop-up geri geliyor ve takılabilecek.

Seviye Limiti Arttırıldı

Seviyelerimiz Arttı artık 500 seviye yerine 2000 seviyeye kadar ulaşabileceğiz ama bu sistem şöyle işliyor. Her 500 seviyeden sonra seviyeniz 1’e düşecek. Ama kademesi artacak ve kademesinin arttığı seviye çerçevesinden belli olacak. Toplamda 4 kademe var ve 4. kademe de 500 seviye olunca 2000 seviye olduğunuz anlamına geliyor. Geçen seferki 100 seviyeden 500 e çıkarttıklarında ki gibi aradaki farkı kapatacak şekilde kutu dağıtımı yaparlar mı yapmazlar mı bilmiyorum ama eğer böyle bir sistem getiriyorlarsa bence yapmaları gerekiyor. Yoksa ne anlamı kalır ki bilmiyorum. Oyunda ne kadar eski ve oynadığınızı belli ediyor tabii ki ama benim için kutu vermedikten sonra pek bir anlamı yok şahsen. Ortalık smurflerden vs. geçilmediği için 5 seviyedeki bir adam 2000 seviye gibide oynayabiliyor yani pek önemli bir şey değil bence Apex gibi bir oyun için ama tabii ki düşünmeleri bile hoş. Bunu bunca sezon sonra getiriyorlarsa ekstra hediye vereceklerini düşünüyorum.

Evet arkadaşlar Oynanış Fragmanından topladığımız bilgiler ve aynı zamanda bazı sızdırılan bilgiler bu şekildeydi. Apex Legends’ın çok güzel bir sezonuna giriş yapıyoruz bana sorarsanız sonunda sıkılmadan oynayabileceğimiz bir harita var. En azından benim için ^^

Efsane değişiklikleri vb. ek değişiklikler yama notları yazısında yani önümüzdeki pazartesi günü açıklanır. Ayrıca Vantage ile daha detaylı bir yazı paylaşırız hikayesiyle birlikte derli toplu bir yazı gelir. Onun dışında şimdilik bu kadar gibi gözüküyor.

Umarım Oynanış Fragmanını ve King’s Canyon değişikliklerini beğenmişsinizdir. Yorumlarda fikrinizi belirtmeyi unutmayın konuşalım ^^ Fikirlerinizi merak ediyorum.

Bugünkü yazımızın da sonuna geliyoruz. Kendinize iyi bakın ve sağlıcakla kalın. Bir sonraki yama notları yazısında görüşmek üzere^^

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın