Apex Legends “EMERGENCE” Gameplay Değişiklikleri!

Anasayfa » Haberler » Apex Legends “EMERGENCE” Gameplay Değişiklikleri!
 Duyurular
Emergence Gameplay Fragmanı Yayınlandı. Hadi Yeniliklere Göz Atalım.

Yeni Legend “Seer” den bahsedildiği için onu legend tanıtım yazısına bırakıyorum. Yalnız Tactical yeteneğinde takip etmeye ek olarak sersemletme etkisininde olduğu söylendi. (arcstar gibi.)

Yeni Battle Pass Kostümleri:

Valkyrie:

Horizon:

Volt SMG:

Valkyrie’nin kostümüne ve Volt’a bayıldım gerçekten. Volt şahsen istediğim bir skindi gelmesi çok iyi oldu çok hoş duruyor.

Yeni Silah: Rampage LMG:

Silahımız bir LMG olmakla birlikte tıpki Sentinel gibi şarj olup dahada güçlenebiliyor ama bu şarj olma olayı shield cell ile değil Thermit Granade ile yapılıyor.

Silahın kapı kırdığınıda gördük ama bu şarj olduktan sonra oldu şarj olmadan kapı kırabileceğini pek sanmıyorum öyle olursa fazla güçlü bir silah olur.

YENİLENMİŞ WORLD’S EDGE:

Bunu sona bıraktım çünkü konuşulcak çok şey var 🙂 World’s Edge için ayrı yazı yapmayacağım o yüzden hepsini bir anlatıyorum.

Şimdi gelin Respawn Geliştiricilerinin yazdığı yazıyı okuyalım.

World’s Edge’e bir metamorfoz/Başkalaşım geldi. Harvester tarafından aylarca süren agresif madencilikten sonra, arazi  aşırı yüklendi ve ucuna kadar zorlandı. Dünya çatladı ve patladı. Hammond, sebep oldukları hasarı kontrol altına almaya çalışıyor. Bölgeyi Climatizer’da sıfırın altındaki sıcaklıklara hızla soğutmak için hava kontrol makineleri kullanıyorlar ve kalderayı stabilize etmek için bir Lav Sifonu inşa ediyorlar. Değişimin kaçınılmazlığı ile insanlığın bu değişimi kontrol etmeye yönelik kibirli girişimleri arasındaki mücadele, World’s Edge’de görülebilir.

Respawn, Emergence güncellemesi için World’s Edge’in tasarım felsefesini mümkün olduğu kadar korurken, eğlenceli, yepyeni oyun alanları ve deneyimlerle her şeyi geliştirmek istediğini söylüyor.

 

CLIMATIZER:

Eskiden Refinery olarak kullanılan şeye bakarak başlayalım. Refinery şimdi erimiş bir lav çatlağı tarafından silindi ve yerini Climatizer adlı çok daha büyük bir POI aldı .

Geliştirici Notu: Refinery kullanılmayan bir bölgeydi bizde buraya biraz dokunmak istedik hammonddan gelen lav çatlağı refineryi yuttu ve Hammond robotics bu gezegeni soğutmak için bir Climatızer inşa etti burdaki lavları buza çeviren bu sistem WE’in soğumasında yardımcı olacaktı yakın dövüş sevenler için kapalı alanlar ve sniper ve uzak savaşları sevenler ise dış bölgede rahat rahat birbirlerini öldürebilirler 🙂

(POI:Bölge demek skulltown,market,pit gibi yerlere POI denir.)

Eski Hali:

FISSURE EXTENSION:

Gezegen, Climatizer’dan Fragment East’e kadar, ikisini birbirine bağlayan köpüren bir lav nehri ile parçalandı.

Kuzeydeki çatlakla olan temel fark, yukarı çekişli hava kaldırma mekaniğine sahip olmamasıdır. Bunun yerine, haritadaki diğer tüm lavlar gibi geçilebilir ve üzerine basıldığında oyuncuya zarar verir.

Buda boku yediğimizin resmidir 🙂 (Valk,Octane ve Horizon Mainler üstüne alınmasın)

 

GONDOLLAR:

Gönül isterki Teleferik diyeyim ama teleferik ismine sahip olacak kadar kullanışlı olmayabilir çünkü gitme mesafesi oldukça kısa görünüyor. Köprü görevi gören bir konumda taşıma yapacak haritanın bir ucundan diğer bir ucuna gidemeyecek maalesef.(Valk Mainler Üstüne Alınmasın Lütfen^^)

LAVA SIPHON:

World’s Edge’de nefret ettiğim iğrenç bir bölgeyi yok ettikleri için Respawn’a çok teşekkür ediyorum. Eskiden Sorting Factory olan bu yer böyle birşeye dönüşmüş durumda.

Bu arada dediğim Gondolun mesafesi bu kadar.

Respawn Geliştirici Notu:

Sorting Factory büyük bir düden tarafından yutuldu ve yerini Lav Sifonu adlı büyük bir POI aldı. Hammond, lavları düdenden dışarı pompalamak ve World’s Edge boyunca lav seviyelerini korumak için bir tesis inşa etti.

Esas olarak, bu POI’de yepyeni bir deneyim sunmak istedik. Hedefler, Sorting Factory’de var olan geleneksel serbest akışlı düzenden kurtulmak ve World’s Edge’deki diğer mevcut savaş alanlarından öne çıkan kaotik, örtüşen dövüşler için fırsatlar sunmaktır.

(Düden: eriyebilen kayaçların, özellikle kireçtaşlarının yaygın olduğu bölgelerde görülen, değişik çap ve derinliği olabilen, çok kez çember biçiminde kapalı çukur, doğal kuyu.)

Yani bu oluşumun sebebi bir ısı uyarısı sonucu lavlar tarafından yutulması.

Eski Hali:

HEYELAN TRAİN YARD’A VURDU!

LANDSLIDE:

Respawn:

Bölgedeki son sismik aktivite, Train Yard’ı yerle bir eden heyelana neden oldu.

Temel olarak, buradaki amacımız, daha önce Train Yard çevresinde meydana gelen uzun süreli kavgaları önlemenin yanı sıra, Fragment West’e bağlanan tünele akışı iyileştirmekti.

İyi bir karşılaşmada daha fazla açık alan getirmek ve oyuncuların saklanabileceği veya kullanabileceği yapı sayısını en aza indirmek istedik.

 

Endişelenmeyin Landslide, Train Yard ile aynı loot bölgesi olacak. Loot ile ilgili bir değişiklik yapılmadı.

 

GÖKYÜZÜ VE İKLİM DEĞİŞİKLİKLERİ:

Respawn: Emergence güncellemesiyle, World’s Edge’deki gökyüzünü, genel olarak daha soğuk bir görünümle daha parlak, daha tarafsız bir gün gösterecek. Topluluğun geri bildirimlerini duyduk ve haritaya yeni bir dokunuş katarken haritanın eski aydınlatmasını geri getirmek istedik.

Mevsimsel bir değişiklikte var artık kuzey bölgesi daha karlı ve daha mavi olacak.

Sonunda o kaos görünümden kurtuldular sezon 4 ten beri içimiz şişti sırf bu yüzden nefret ettim haritadan.

 

UFAK DOKUNUŞLAR:

VE

Respawn: Oyuncuların POI’ye girip çıkmaları için yeni bir seçenek sağlıyoruz. Overlook’un çıkmaz ucuna yeni bir rotasyon ekliyoruz. Bu pek önemli değil, ancak oyuncular tarafından beğenileceğini  düşünüyoruz.

2. Resimdeki Değişim ise Batı dönüşü olacak Gayzer ve Overlook arasına bağlanan bir yer altı tüneli olacak.

 

Bugünkü bilgiler bu kadardı bir sonraki yazı yama notları ve seer detaylı legend rehber yazısı olacak.

 

Genel bir görüş yapmam gerekirse World’s Edge gerçekten oynanılcak bir map olmuş Olympus lanetinden 1 sezonda olsa kurtulduğum için kendi adıma çok mutluyum.

BP kostümlerine zaten BAYILDIM

 

Bu arada ufak bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum

Yeni Gelecek 3 Arena haritasından King’s Canyon’da olacak olan POI’de bir karışıklık olmuş Hillsıde olarak geçen birden fazla bölge varmış ve arenalara gelecek olan bu:

Siz yeni bilgiler ışığında sezon 10 ile ilgili ne düşünüyorsunuz yorumlara yazmayı unutmayın ve hoşçakalın^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın