Apex Legends Eclipse ile ilgili bilinen her şey

Anasayfa » Haberler » Apex Legends Eclipse ile ilgili bilinen her şey
 Duyurular

Merhaba arkadaşlar, bayadır buralarda değildim bazı sebeplerden ama tabii ki sizi yeni sezondan da mahrum bırakacak değilim O yüzden geri döndüm. 🙂

Yeni sezonla alakalı birçok bilgi var birçoğunuz görmüşsünüzdür zaten ama detayları hep birlikte konuşalım.

Öncelikle yeni efsanemiz Catalyst ile başlayalım.

Kendisi Transeksüel bir kadın karakter ve Seer ile aynı gezegenden geliyor. Boreas. Catalyst, cadılık, büyücülük, doğal taşlar ve mistik ritüeller ile ilgilenen biriydi bu yüzden kostüm tasarımında da bunları görebiliyoruz. Gençliğini bu şekilde geçirmiş ve gezegenlerinin uydusu Cleo’ya göktaşı çarpınca doğal olarak çok etkilenmiş. Çünkü Aylara derin ilgisi olan birisiymiş bu sayede Ayı kurtarma ekibi olan Terraforming’e katıldı ve Ferrofluid maddesiyle bağ kurdu ve onu kullanarak Cleoyu kurtarmaya yardım etti. Daha sonra Seer çok yüksek ve elit bir aileden olduğu için o yanını kullanarak Cleo’yu bir sonraki Apex Haritası yapmak üzere Silva ile anlaşıyor. Catalyst ise Apex Games karşısında yerini alıyor ve bunu lehine kullanarak oyunlara dahil oluyor.

 

Şimdi gelelim yeteneklerine (Yetenekler teknik olarak açıklanmadı o yüzden gördüklerimizi ve söylentileri bir araya getirerek yorum yapıyorum)

Pasif Yeteneği : Catalyst yapıları güçlendirebilir. (Kapılar, belki efsane yetenekleri vs.)

Taktik Yeteneği: Catalyst Ferrofluid maddesini göndererek bir yapışkan yavaşlatma alanı atar ve bu alan kalıcı bir şekilde orda duruyor yani tuzak mantığında. Tek seferlik bir şey değil atıldığında birisi tuzağa gelene kadar kalıyor. Bu sayede bazı geçişleri ve bölgeleri bu şekilde kapatabilirsiniz ya da düşmanları en azından yavaşlatırsınız. Bu yeteneğin diğer savunma karakteri ile inanılmaz derecede kombinasyon olacağını düşünüyorum. Wattsonun telleri ve bu yapışkan yavaşlatma ile iki kat defans sağlayabilirsiniz tellerden kaçmaları onlar için çok zor olacaktır ya da aynı şekilde caustic gazları.

Ulti Yeteneği: Catalsty bir Ferrofluid duvarı oluşturur bu duvardan geçen rakipler yavaşlama etkisi alıyor. Başka ne etkisi aldıkları bilinmiyor şu anlık ama ek olarak bu duvar büyük ihtimalle mermi geçirmiyor ve tarama efsanelerinin yetenekleri bu duvarın ardını gösteremiyor.

Buda bu karakteri anti-scan yapar. Sonunda gerçekten Tarama efsanelerini tahtından edecek bir karakter getirdiler. O kadar fazla tarama karakteri var ki artık oyunda saklanmak ya da kaçmak mümkün değil. Her ne kadar Apex pusma oyunu olmasa da karakterlerin yerlerinizi bilmesi son derece can sıkıcı olabiliyor.

Karakter bu şekilde açıkçası güzel karaktere benziyor ama vibe’ı nedense hoşuma gitti ama erken konuşmamak lazım duvarından geçebilecek çok fazla karakter var vantage taktiği valkyrie pasifi loba bileziği Wraith’in taktiği vs. Ne kadar etkili olup olmayacağı meçhul  ama göreceğiz.

Şimdi Gelelim yeni haritamıza;

Broken Moon

Harita Seer’in gezegeni Boreas’ın uydusu olan Cleo’da geçiyor. World’s Edge’den büyük Storm Pointten küçük olan bir harita kendisi. Respawn bu haritayı yaparken Storm Pointten ders aldıklarını söyledi bu yüzden bazı hatalarını bu haritada yapmamışlar. Yırtıcı hayvan olmaması gibi 🙂 Açıkçası arkadaşlar harita bana aşşırı Storm Point ile Olympus vibe’ı verdi. Sanki Storm Point ve Olympus mükemmel bir gece geçirmişler ve bebişleri Broken Moon olmuş gibi. 🙂

Her neyseee

Haritamızda çeşitli bölgeler bulunmakta gelin bunlara göz atalım.

Bu elektrikli ipler haritanın özel ulaşım araçları görevi görüyor ve respawna göre harita da en çok zorlandıkları şeyler bunlarmış. Bunlar çok hızlı gidiyor ve bindikten sonra silah kullanmanız biraz zormuş hızlı olduğu için hedef alınmanız normale göre daha zordur ama inanılmaz bir ses çıkardığından adım gibi eminim. O yüzden binerken dikkatli olun 🙂

 

 

Haritamız bu şekilde tabii ki yerlerin hikayesi de var ama bu konu biraz sıkıcı olduğu için es geçiyorum. Bu yerlere ek olarak daha birkaç küçük ek yerler de vardır tabii ki ama bunlar önemli yerlerdi.

Karakter ve Haritaya ek olarak gelen diğer değişiklik Arayüzde arkadaşlar. Apex ilk kez arayüz güncellemesi alıyor.

Yeni arayüz bu şekilde daha modern sade ve derli toplu bir görünüm iyi olmuş açıkçası.

Bunun dışında yeni bir özelliğimiz var.

Stickerlar

Bu stickerlar maalesef sadece can ve kalkan basma eşyalarında kullanılabiliyor charm gibi takıyorsunuz. Aşşırı saçma bir özellik ama getirmişler işte 😀 bunlara birde 400 craft metal değeri vermişler ama neyse bir şey demiyorum 🙂

Bunlarda can ve kalkan basarken nasıl gözüktüğünü gösteren görseller.

Dediğim gibi gereksiz bir özellik ama Respawn işte…

Karakterimizin fotoğraflarda yetenek sembollerinde görebilirsiniz Taktik yeteneğinin de 2 yük olduğunu bu şekilde görebiliyoruz.

Son olarakta hediye sisteminden bahsedelim:

Apex Legendsa hediye gönderme sistemi geliyor ve göndermek için gerekli şartlara bakalım.

  1. Hediye sadece Apex Coin ile gönderilebilir. Yani Crafting metaller ile gönderilmiyor.
  2. Hediye göndermek için göndermek istediğiniz kişi ile en az 2 hafta boyunca arkadaş olmanız gerekiyor.
  3. 24 Saat içinde en fazla 5 hediye gönderebilirsiniz.

Hediye göndermenin şartları bunlardı. Hediye ederken respawn size belli indirimde sunuyor aynı fiyattan göndermiyorsunuz ama o indirim ne kadar olur tartışılır.

Hediye sistemi de bu şekilde ve evet soracak olanlar vardır muhakkak heirlomm gönderemiyorsunuz. Zaten heirlomm hediye edecek kadar zengin birisi var mıdır bilmiyorum 😀

Yeni sezonla ilgili bilinenler şu anlık bu kadardı. Baya heyecan verici bir sezon olacağa benziyor. Harita için çok hype yapmak istemiyorum en son Storm Pointe çok hype yapmıştım ama sonucu hüsran oldu o yüzden pek yorum yapmayacağım bu sefer 🙂 Umarım güzeldir ve Storm Point faciası yaşamayız diyorum.

 

Soracak olanlar için Yeni sezonumuz 1 Kasım Salı Akşamı Saat 20.00 de yayınlanacak Battle Pass detayları bir sonraki pazartesi yayınlanır diye düşünüyorum. Zaten yine çok heyecan verici bir battle pass değil sanırsam. Havoc legendary kostüm alıyor Charge Riffle reactive kostüm alıyor Ash ve Revenant ise iki similacrum olarak battle pass de yerlerini alıyorlar. Zaten fragmanda bol bol görmüşsünüzdür.

Bir sonraki yazımız yama notları ile alakalı olacak bu yazı kafasında soru işareti olan varsa kaldırmak için hazırlanmış bir yazıydı asıl detaylar yama notların da olacak. O yüzden Yama Notlarında görüşmek dileğiyle kendinize çok iyi bakın…^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın