39.600 Apex Coin Ödülü olan Apex Legends Beta Turnuvası “ALBT” Başlıyor!

Anasayfa » Haberler » 39.600 Apex Coin Ödülü olan Apex Legends Beta Turnuvası “ALBT” Başlıyor!
 Duyurular

Bir süredir planlanan Apex Legends Beta Turnuvası “ALBT”, GGTurkey Platformunun organizatörlüğünde yayımlandı! Ön başvurular Açıldı!

Herkese selamlar, Bir süredir planlanan Apex Legends Beta Turnuvası “ALBT“, GGTurkey platformunda şu anda yayında! Toplamda 39.600 Apex Coin Ödülü olan Turnuva için Çok yüksek bir ödül belirlenmemiş olsa bile, Beta turnuvası olması sebebiyle yine de kazanan ve rekabet eden oyuncuları memnun edecek bir ödül. Turnuva 3 aşamadan oluşmakta,

  1. Ön Başvuru
  2. Grup Katılımı
  3. Final Katılımı

Aşamalar bu şekilde, Biraz karmaşık gibi gelebilir fakat esasında basit bir düzen hakim. Katılımcılar GGTurkey platformuna üye oluyor, takım oluşturuyor veya takıma katılıyor, kriterleri sağlayan takımlar Ön Başvuru yaparak Turnuva başvurusunun ilk aşamasını tamamlıyor.

Kriterleri karşılayan takımlar başvuru sırasına göre onaylanıyor ve Gruplara kura çekimi usulü ile rastgele yerleştiriliyor. Gruplar Turnuva gününden bir gün önce “20 Mayıs” yayımlanıyor. Yayımlanan Grup yerleşimlerine göre takımlar, Grup turnuvalarına katılımını onaylamak için ALBT sayfasında yer alan “GRUPLAR” sekmesinden veya Turnuvalar Sayfasından ilgili Turnuvaya “katıl” butonu ile katılıyor. 2. aşama grup katılımı bu şekilde tamamlanıyor.

Grup maçları oynandıktan sonra Takımların ilgili Grup Turnuva Sayfasından skor girişi yapması gerekiyor. Burada kritik olan nokta MOSS programı. katılımcıların her biri ayrı ayrı MOSS kaydı almak zorunda. Aksi taktirde Turnuvadan diskalifiye oluyor, aynı zamanda takımı da diskalifiye oluyor MOSS ile alakalı detaylara bu sayfadan ulaşılabiliyor. Moss kayıtlarını takım skor girişi yapacak kişi, herhangi bir bulut servisine yüklüyor ve paylaşım URL adresini Skor girişi ekranına işliyor. Burada skor puanını da girmek gerekiyor, ilgili puan hesaplaması ALBT sayfasında yer alıyor, Skor hesaplaması yapamayan kullanıcılar “0” veya Kill sayılarını yazabiliyor. Yetkililer daha sonra bu puanlamayı düzenliyor.

2. Aşamada 2 ayrı grupta oynayan Toplam 40 takım, kazanılan puanlara göre Final aşamasına çıkıyor. Her gruptan ilk 10 kişi final aşamasına çıkmak için hak kazanıyor. 21 Mayıs günü Grup Müsabakaları tamamlandıktan sonra – Final Maçları başlamadan önce Final Müsabakalarına çıkmaya hak kazanan takımlar paylaşılıyor.

3. Aşamada Final müsabakalarına çıkmaya hak kazanan takımlar, yine katılımını onaylamak için ALBT sayfasında yer alan “GRUPLAR” sekmesinden veya Turnuvalar Sayfasından ilgili Turnuvaya “katıl” butonu ile katılıyor. Final müsabakaları içinde Skor girişi aşaması geçerli sayılıyor.

Burada MOSS ilk etapta Türkiye’de belki de çok alışık olunmayan bir durum. Fakat kullanıcıların daha adil bir ortamda rekabet etmesine önem gösteren GGTurkey, kullanıcının diğer herkesten daha avantajlı durumda olmasına engel olmak için böyle bir yöntem belirlemiş.

Turnuva Canlı olarak Twtich platformunda GGTurkey platformunun resmi yayımcısı tarafından yayımlanacak. Turnuva katılımcıları yayım açma hakkında sahip fakat burada gecikme “delay” ayarlaması zorunluluğu var. Detaylı kurallar ve kriterlere yine ALBT sayfasından ulaşabilirsiniz.

Turnuva hakkında hazırlanmış tanıtım fragmanı aşağıda yer almakta;

Şimdiden katılım sağlayacak olan tüm takım ve katılımcılara başarılar diliyorum ^^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Discord Sunucumuza Katıl

Arama yapmak için "Enter", çıkmak için "ESC" tuşun basın